1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ HABERLERİ

  3. Whatsapp Web Yenilikleri Telekomünikasyon Firmalarını Zora Sokacak
Whatsapp Web Yenilikleri Telekomünikasyon Firmalarını Zora Sokacak

Whatsapp Web Yenilikleri Telekomünikasyon Firmalarını Zora Sokacak

Yıllık 200 Milyondan Fazla Kişinin Kullanmaya Başladığı Whatsapp’ta Yeniliklerin Ardı Arkası Kesilmiyor ve Telekomünikasyon Firmalarının Aylık Aldığı Ücretlerin 10'da Birine Sunuyor Çoğu Hizmeti de

A+A-

Yıllık 200 milyondan fazla kişinin kullanmaya başladığı whatsapp’ta yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor ve Telekomünikasyon firmalarının aylık aldığı ücretlerin 10'da birine sunuyor çoğu hizmeti de.

WhatsApp kullanıcıları web versiyonu ile bilgisayardan kullanacaklar için ayrıca office çalışanları ve sürekli bilgisayar başında olanlar için sesli arama özelliğini aktif edilmesiyle daha da etkin bir rol oynamaya başladı.

Ayrıca sesli arama ve mesajlaşmanın artık bilgisayardan yapılmasıyla diğer Telekomünikasyon firmalarının SMS kullanım sayısını da düşüreceğinden, bu firmalar için sıkıntılı günler geliyor gibi. Çünkü 5000 SMS, 10000 SMS gibi paketler aylık 4-5 TL hatta çok daha fazla ücretlere satılmakta. Whatsapp bunu yıllık çok az bir ücretle sınırsız olarak sunuyor. Firmaların şikayetleri üzerine haksız rekabetten davalar açılır mı bilinmez ama ilk etapta SMS ve konuşma ücretlerinde düşüşler yaşanacağa da benziyor.

Bilgisayar başındayken telefon kullanmaya gerek duyulmayacak. Çoğu iş bilgisayardan yapılabilecek. Whatsapp’ın getirdiği bu yeniliklerle telefona olan bağımlılığın bir nebze azalması da öngörülüyor. Office çalışanları için çok faydalı kullanımların önünü açacak whatsapp 1yıllık ücretsiz kullanımdan sonra yıllık olarak kullanıcılarından 2.43 TL yıllık ücret talep ediyor. Çok düşük bir ücretmiş gibi gözükse de milyonlarca kullanıcısı olan whatsapp için çok iyi bir gelir.

Kullanıcı sayısı 700 Milyondan fazla olan whatsapp günlük gönderilen mesaj sayısının 30 milyarın üzerinde olduğu belirtti. Whatsapp geçen yıl Şubat 2014’te Facebook tarafından 16 Milyar dolara satın alınmıştı. 6 Aylık periyodda 100milyondan fazla kullanıcısı artan sisteme her geçen gün ilgi artıyor.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.