Whatsapp’ın Yeni Gizlilik İlkeleri Düzenlemesine Tepki

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, milyonlarca kullanıcısına dün itibariyle güncellenen koşullarını ve yeni gizlilik ilkelerini aktardı.

Whatsapp’ın Yeni Gizlilik İlkeleri Düzenlemesine Tepki
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Whatsapp uygulamasını dünyanın dört bir yanındaki kişiler kullanırken, Türkiye’de de uygulamayı tercih eden milyonlarca vatandaş bulunuyor. Bu kapsamda uygulamanın Facebook ile veri paylaşımı yapmak amacıyla kullanıcılara zorunlu bir şekilde ilettiği gizlilik ilkeleri düzenlemesi ile ilgili olarak Türkiye’ye kötü bir haber geldi. Türkiye’deki Whatsapp kullanıcılarına zorunlu kılınan ilkeler ve koşullar, Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerdeki kullanıcılar için zorunlu olmayacak. Bu bağlamda içinde Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam etmek adına Kabul Et butonuna tıklamak zorunda kalacak.

Dev Bir Güncelleme Geldi

Dün itibariyle telefonlara otomatik olarak yüklenen güncellemenin ardından, Whatsapp uygulamasını açan kullanıcılar güncelleme detaylarını gördü. Whatsapp ilkelerinin değiştiği ve bazı koşulların zorla dayatıldığı güncellemede, Facebook ile veri paylaşımı yapmak adına bu güncellemelerin telefonlara entegre edildiği bilgisi geçildi. 8 Şubat tarihinde yürürlüğe girecek koşullar ve yeni gizlilik ilkelerinin kabul edilmesinin zorunlu olduğu güncelleme, AB üyesi ülkelerde mecburi olmayacak.

Türkiye’de Kabul Zorunlu

Türkiye’deki Whatsapp kullanıcıları, güncellemeyi yükledikten sona gizlilik ilkelerini kabul etmediği taktirde uygulamayı kullanmaya devam edemeyecek. Bu nedenle Whatsapp’ın Türkiye’de eskisi gibi popüler halini sürdürmesi adına, kullanıcıların yeni kararları onay vererek kabullenmesi zorunlu olacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!