WhatsApp’tan Açıklama! Tek Mesajla Mahkemelik Olabilirsiniz!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp yaptığı açıklamayla dikkat çekti.

62434
Abone Ol
Daha Fazla

WhatsApp Yeniliklerine Devam Ediyor

Dünyanın bilinen en popüler ve en çok kullanılan sesli, görüntülü ve yazarak mesajlaşma uygulaması WhatsApp tarafından alınan radikal kararla kullanıcılar tek bir mesajla mahkemelik olabilirler. Her geçen gün çeşitli yenilikler ve yeni güncellemelerle kullanıcılarını daha çok memnun etmeye devam eden WhatsApp şimdi de toplu mesajlarla ilgili bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapılarak bilgilendirmede bulunuldu.

WhatsApp’tan Açıklama Geldi

WhatsApp tarafından bir açıklama yapılarak kullanıcıların diğer kullanıcılara otomatik mesaj atarak rahatsız etmesi halinde bu durum saptanırsa sorumlu olan kişiler ile ilgili yasal yollara başvurulacağı bildirildi. WhatsApp tarafından son olarak getirilen yeniliğin kişinin telefon rehberinde kayıtlı olmayan bir kişiye mesaj atılmasına imkan sağlaması olduğu biliniyor. Bu yeni özellikten sonra WhatsApp tarafından bazı radikal kararlar da alındı. Bir tür önlem niteliği taşıyan karara göre otomatik mesaj atanlar mahkemeye verilecek. Bu durumda WhatsApp kullanıcıları atacakları tek bir mesaj yüzünden bile şirketle mahkemelik olabilirler.

Çoğu Kullanıcının Ortak Sorunu

Bazı kullanıcıların oldukça şikayetçi olduğu otomatik mesaj yollanması konusuna WhatsApp tarafından el koyuluyor. Uygulama, aldığı bir kararı açıkladı. Yeni kararla ilgili WhatsApp tarafından bir açıklama yapılarak otomatik mesaj atan kişiler hakkında bilgilendirmede bulunuldu. WhatsApp geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada uygulama üzerinden otomatik mesaj yollanması ve mesajı alan kullanıcının bundan rahatsız olarak şikayet etmesi halinde mesajı yollayan kişi hakkında yasal işlem başlatılacağını haber verdi. Uygulamanın ne zaman devreye gireceği ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!