WhatsApp’tan Gizlilik Politikası Açıklaması

Geçtiğimiz aylarda veri paylaşımı ve gizlilik sözleşmesi ile ilgili değişikliğin ardından tepki toplayan WhatsApp, gizlilik politikasının kabul edilmemesi halinde ne olacağına dair bir açıklama yaptı.

WhatsApp’tan Gizlilik Politikası Açıklaması
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en çok kullanılan sohbet ve yazışma uygulaması WhatsApp, Türkiye’de de milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu kapsamda milyonlarca kullanıcısı olan uygulama, veri politikasında ve gizlilik sözleşmesinde bazı değişiklikler yapma kararı aldıktan sonra, kullanıcılarının tepkisini toplamıştı. Konuyla ilgili olarak pek çok farklı yorum bulunurken, WhatsApp’tan sözleşmeye dair bir açıklama geldi. Açıklamada, sözleşmenin yürürlüğe girme tarihi ve sözleşmeyi kabul etmeme sonucunda neler olabileceğine dair kritik vurgular yapıldı.

15 Mayıs’a Kadar Uzatıldı

WhatsApp tarafından yapılan açıklama değişikliklerin kullanıcıların rahatına göre belirlenmesi ve gözden geçirilmesi adına kabul süresinin 15 Mayıs tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. 15 Mayıs tarihine kadar kabul edilmeyen sözleşmeler sonucunda, WhatsApp hesaplarının kapatılmayacağı söylendi. Fakat kullanıcıların sözleşmeyi kabul edecekleri zamana kadar, WhatsApp uygulamasının tam işlevsel bir şekilde kullanamayacakları da vurgulandı. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların, kısa bir süreliğine arama ve bildirim alabilecekleri, fakat uygulamadan mesaj okuma ve mesaj gönderme özelliklerini kullanamayacakları belirtildi.

120 Gün Pasif Kalacak

Sözleşmeyi 15 Mayıs’a kadar kabul etmeyen kullanıcılar, hesaplarını  120 gün boyunca pasif olarak görecek. 120 günlük süreçte, kullanıcıların yeni sözleşmeyi kabul etmeleri adına bir şans kapısı açılacak. 120 günün ardından, WhatsApp hesapları silinecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!