1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı Hakkında Yönetmelik Değişti
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı Hakkında Yönetmelik Değişti

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavı Hakkında Yönetmelik Değişti

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi gazete 4 Temmuz 2014

A+A-

4 Temmuz 2014 Cuma günü Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanarak yürülüğe girdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Devlet Personel Başkanlığı)’ndan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 4 Temmuz 2014 Cuma günü Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ( YDS )Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça Mart, Nisan, Mayıs aylarında en az bir kez, Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde en az bir kez olmak üzere yılda en az iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda en az bir kez yapılacak.İşte Yönetmelik;

4 Temmuz 2014  CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 29050

YÖNETMELİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Devlet Personel Başkanlığı)’ndan:

YABANCI DİL BİLGİSİ SEVİYE BELİRLEME USUL VE ESASLARI

HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1  4/1/2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri için Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde en az bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde en az bir kez olmak üzere yılda en az iki kez; diğer diller için ise Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde olmak üzere yılda en az bir kez yapılır.”

MADDE 2  Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3  Bu Yönetmelik hükümlerini Maliye Bakanı ile Devlet Personel Başkanlığının bağlı bulunduğu Bakan yürütür.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.