Yağış Uyarısı! 9 Dereceye Kadar Düşüş!

Sıcak yaz ayları herkesi bunaltmaya devam ederken, Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki bazı illerle alakalı olarak yağış uyarısında bulundu.

65875

Son yılların en sıcak yaz dereceleri görülürken vatandaşlar sıcaklardan kaçmak adına tatil beldelerine koronavirüs pandemisi gölgesinde gitmeye devam ediyor. Fakat Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, bazı iller için yağış uyarısı verdi. Yapılan açıklamada Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan illerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi. Uzun süredir sıcaklarla iç içe olan vatandaşların yağış uyarısı sonrasında önlemlerini almaları gerektiği bildirildi.

Batıya Göre Sıcaklıklar Normal

Her ne kadar sıcaktan şikayet eden vatandaşlar yer alsa da, Doğu Anadolu’da bahsi geçen illerde mevsim sıcakları normal seviyelerde seyretmeye devam ediyor. Erzurum, Erzincan, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan ile çevre bölgelerinde beklenen yağışın sıcaklıklara da doğrudan etki edeceği bildirildi. Yapılan açıklamada, yerel düzeyde gerçekleşmesi tahmin edilen dolunun bu illerde etkili olabileceğinin de altı çizildi.

9 Dereceye Kadar Düşüş

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Kars’ta gece en düşük hava sıcaklığının 9 dereceye kadar inmesi bekleniyor. Ardahan’da 10 derece, Erzurum’da 15, Ağrı’da 17, Iğdır’da 19 ve Erzincan’da da 20 derecelik gece en düşük sıcaklık oranı beklentiler arasında yer alıyor.

Gün içerisinde ise sıcaklık tahmini anlamında Iğdır ve Erzincan’da 33 derece sıcaklık beklenirken, Ardahan’da 25 derece olacağı tahmin ediliyor.

Exit mobile version