Yanlış Tedavi Ana Sebebi Sağlık Personeli Azlığı

Hamburg da ki kongrede yanlış tedavi sebebinin sağlık personeli sayısında ki azlık olduğunda hem fikir olundu.

Yanlış Tedavi Ana Sebebi Sağlık Personeli Azlığı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi Berlin’de bulunan APS yani Hasta Güvenliği Eylem İttifakı Sağlık Bakanı Cornelia Prüfer-Storcks’un başkanlığında iki günlük bir kongre de bir araya geldi.  Her yıl binlerce insanın yanlış tedavi nendi ile mağdur olmasının altında sağlık personeli sayısının azlığının olduğu konusunda hem fikir olundu.

Yaklaşık olarak 20 milyon kişinin doktora müracat ettiğini bunlardan binlercesinin ise yanlış tedavi sonucu mağdur olduğu bunun en büyük nedeninin ise sağlık personeli sayısının az olması olduğu kararlaştırıldı.

Hamburg Sağlık Bakanı Cornelia Prüfer-Storcks ise hatalardan ders alınması gerektiğini ifade etti. Bakan, “Çoğu zaman hastalığın gerçek sebebinin tıbbi hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı ispat edilemiyor. Dolayısı ile mahkemede tazminat almak için bunu ispat etmek çok zor.” dedi. Mağdurlar için ülke genelinde 100 milyon Euro’luk bir fon oluşturulmasını talep eden bakan, bu fonun mağdur olup da hakkını alamayanlar için hiçbir bürokrasi uygulanmadan devreye girmesi gerektiğini kaydetti.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!