1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Yapılacak 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Sadece Bir Kısım Memurlar İçin Olmamalı
Yapılacak 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Sadece Bir Kısım Memurlar İçin Olmamalı

Yapılacak 3600 Ek Gösterge Düzenlemesi Sadece Bir Kısım Memurlar İçin Olmamalı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci 3600 ek gösterge ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 3600 ek göstergenin belirli bir kesim için olmasından dolayı eleştirilerini sıraladı.

A+A-

Bütün memurla için 3600 ek gösterge düzenlemesi kapsamının genişletilmesi mücadelesi büyüyor. Tüm sendikalar ve memurla 3600 için mücadele veriyor. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de yapılacak 3600 ek gösterge düzenlemesinin bütün kamu görevlilerini kapsamasını bir kez daha ifade etti.

Genel başkan Kahveci, bazı basın yayın organlarında kamu görevlilerinden bir kısmına yönelik ek gösterge uygulamasına ilişkin haberlerin yapıldığını belirtti. Sonuç olarak seçim öncesinde iktidar partisi tarafından Din görevlileri, Polisler, Hemşireler ve Öğretmenler ile bazı idareciler için ek göstergelerin 3600’e çıkarılacağı yönünde açıklamalar olduğu belirtildi.

Belli unvanlara değil, tüm kamu görevlilerine 3600 ek gösterge! Genel Başkan, Türkiye Kamu-Sen’in 3600 ek gösterge sorununun yalnızca belli unvanları kapsamadığını, bütün kamu görevlilerinin ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi ve var olan hiyerarşik sorunların ve adaletsizliklerin giderilmesini talep etti.

Bütün kamu görevlilerini kapsayan, idarecilerle ilgili ek gösterge sorunlarını çözen, unvanlar arasındaki eşitsizlikleri gideren ve herkesin faydalanacağı bir ek gösterge sistemi üzerinde çalışmanın tamamlandığını belirten Kahveci sonuç alınması noktasında tüm memurların yanında olduğunu bir kez daha ifade etti.

Devlet memurlarının emekli olduklarında da sorunlarla karşı karşıya gelmemesi adına gerekli çalışmaların ve mücadelenin süreceği belirtildi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler