1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Yargıtay En Az lise Mezunu 95 Memur Alacak
Yargıtay En Az lise Mezunu 95 Memur Alacak

Yargıtay En Az lise Mezunu 95 Memur Alacak

YARGITAY Başkanlığı “Sözleşmeli Personel Alım Sınavı Duyurusu” DPB’de yayımlandı. Yargıtay’a lise, önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli memur alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2. maddesi gereğince, aşağıdaki tabloda belirtilen sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puanları esas alınarak, Başkanlıkça yapılacak uygulamalı ve sözlü veya sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli 95 memur alımı ilanı yayımlandı.

Yargıtay 95 memur alımı başvuruları, 09/12/2019 tarihinde başlayıp, 13/12/2019 tarihi mesai bitimi itibariyle (saat 17.00'de) sona erecektir.

YARGITAY PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

28 Sözleşmeli Zabıt Katibi,

57 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli),

2 Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat,

1 Sözleşmeli Teknisyen (Elektrik),

3 Sözleşmeli Teknisyen (Asansör),

3 Sözleşmeli Teknisyen (Soğutma ve İklimlendirme),

1 Sözleşmeli Teknisyen (Mobilya) olmak üzere sözleşmeli 95 memur alımı yapılacak.

MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak,

b) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

c) Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Destek Personeli(Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat, Elektrik, Asansör, Soğutma ve İklimlendirme, Mobilya ve Dekorasyon ) pozisyonları için; Başvurunun son günü olan 13/12/2019 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (Doğum tarihi 13/12/1984 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.),

d) 2018 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

e) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

f) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle herhangi bir Kurumca sözleşmesi feshedilmemiş olmak şartları aranıyor.

g) Sözleşme dönemi içerisinde 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmiş olanlar, fesih tarihinden itibaren bir yıldan önce tekrar sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilemezler.

Yargıtay memur alımı başvuru özel şartları ve detaylar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler