1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Yargıtay Personel Alımı! Yargıtay KPSS Şartsız 33 Sürekli İşçi Personel Alımı Yapacak
Yargıtay Personel Alımı! Yargıtay KPSS Şartsız 33 Sürekli İşçi Personel Alımı Yapacak

Yargıtay Personel Alımı! Yargıtay KPSS Şartsız 33 Sürekli İşçi Personel Alımı Yapacak

KPSS şartsız kamu personeli alımı başvuruları kapsamında 2 Aralık 2019 Pazartesi günü itibarıyla Yargıtay ilan yayımladı. En az ilköğretim mezunu 33 sürekli işçi personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

2 Aralık 2019 Pazartesi günü itibarıyla Yargıtay'a 2019 yılı personel alımları kapsamında 33 yeni sürekli işçi alımı ilanı yayımlandı. Geçtiğimiz hafta 95 memur alımı ilanından sonra Yargıtay 33 de sürekli kadroda kamu personeli işçi alımı yapacak. İşçi alımı için KPSS şartı aranmamakla birlikte en az ilköğretim mezunları başvuru yapabilecek. Yargıtay işçi alımı başvuruları 6 Aralık 2019’a kadar devam edecek.

YARGITAY SÜREKLİ 33 İŞÇİ ALIMI

Başkanlığımız hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere; 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonuçlarına göre 33 sürekli işçi alımı başvuru ve detaylar şu şekildedir:

YARGITAY PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin

(1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

- Yaptırılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

- İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak

- Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek,

- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

- Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17 inci maddesi gereğince Başkanlığımızca yapılan sözlü sınavda başarılı Olmak şartları aranmaktadır.

Yargıtay personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler