YAŞ kararları açıklandı işte yeni komuta kademesi

Bugün yapılan YAŞ (Yüksek Askeri Şura) toplantısında alınan ve merakla beklenen kararları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı.

23309
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün yapılan YAŞ (Yüksek Askeri Şura) toplantısında alınan ve merakla beklenen kararları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıkladı. Son günlerde en çok konuşulan konuların başında komuta kademesinin değişip değişmeyeceği geliyordu. YAŞ bugün ilk kez Genelkurmay Karargahı yerine Çankaya Köşkü’nde toplandı. Kritik toplantıda hem Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki terfi ve atamalar, hem de 15 Temmuz’daki darbe girişimi tüm ayrıntılarıyla görüşüldü.

YAŞ karaları Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askeri Şura kararlarını onayladı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, görevine devam ediyor. YAŞ karaları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından açıklandı.

YAŞ karalarına göre; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, görevine devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığına Orgeneral Yaşar Güler, Genelkurmay 2. Başkanlığına Orgeneral Ümit Dündar getirildi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal görevlerine devam edecekler. Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep görevlerine devam edecekler.

Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığına Orgeneral Tahir Bekiroğlu, 2. Ordu Komutanlığına Orgeneral İsmail Metin Temel, 1. Ordu Komutanlığına Orgeneral Musa Avsever, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığına Org. Hasan Küçük Akyüz getirildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 sene önce

    kamu yönetimi mezunlarına kontenjan verin lütfen

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!