Yedi Yıllık Uranüs Boğa Döngüsü Başlıyor

Daha Fazla Göster

Yedi Yıllık Uranüs Boğa Döngüsü Başlıyor (15 Mayıs 2018 – 25 Mayıs 2026 ); Uranüs ağır hareket eden kolektif bir gezegen olduğu için , tüm ağır ilerleyen gezegenler gibi her burç geçişinde yepyeni yedi yıllık bir döngüyü başlatarak ; ülkesel , toplumsal , kişisel olarak ayrı ayrı büyük değişim ve dönüşümlerle yaşamlarımızda ki taşları aniden yerinden oynatır, sarsar ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmaz.

Örneğin Uranüs Kova döngüsünde internet kullanımı yaygınlaşmaya başlamış, Uranüs Koç geçişinde ise teknoloji daha gelişip yaygınlaşmıştır.

Ama Uranüs Boğa Burcu’nda zorlanır, zor bir enerjidir. Çünkü Uranüs’ün doğası hiçbir zaman insan beyninin alamayacağı , tahmin edilemeyen aniden gelişen süprizleri , şokları, devrimleri, bazen ani aşk kazalarını , bazen trafik kazalarını, geleneksel kurallara uymayan aykırı olanı, çağdaş toplumsal reformları, sıra dışı icatları, büyük doğal afetleri, gelişmiş teknolojiyi, elektrik yüklü olayları ve insanları, marjinaliteyi, hatta cinselliği yaşayış şeklimizin dahi son derece eksantrik, sıra dışı uç noktalarda ki halini ve daha pek çok yeni enteresan olan ne varsa yarı deli yarı dahi dediğimiz özgürlüğün, bağımsızlığın gezegeni Uranüs’e aittir.

Boğa Burcu ise tam tersi , süregelen alışkanlıklarına bağımlı, sağlamcı, sabit, maddi manevi konforuna rahatına düşkün, var olan güvenliğini, kaynaklarını ve standartlarını korumayı / devam ettirmeyi amaçlayan bir doğaya sahiptir.

Bu yüzden Uranüs geçişi , Boğa Burcu’nda uyumsuz, huzursuz, rahatsız ve zorlayıcı bir enerjidir. Mevcut düzeni , değerlemizi, realiteyi kökten yıkarak, yerine yenisini inşa etmeyi amaçlar.

Aslında direnç göstermek yerine, akışta kalıp bu döngüye (karşımıza çıkabilecek değişim ve dönüşümlere) uyumlanmak bizim hayrımızadır. Artık yaşamlarımızda sonlanması gereken her ne varsa miladı dolmuştur , örneğin belki kötü giden sonlanması gereken bir evlilik, belki başka bir şehre veya ülkeye taşınmak …

Uranüs döngüleri ; kendimizi geliştirmek ve daha ileriye taşımak için kaçırılmaması gereken önemli fırsatlara da işaret eder !!! Kısaca değişmesi evrilmesi gereken her şey evrenin / ilahi olanın titreşimiyle hızlanır ve ivme kazanır.

Pozitif etkilerini kişisel hayatlarımızda deneyimleyebilmek ve değerlendirebilmek için , biraz daha bireysel farkındalığımızı artırmamızın önemli olduğu süreçlerdir. Yedi yıllık yeni bir döngüyü başlatan Boğa’da ki Uranüs geçişi, kişisel doğum haritalarımıza göre, nereye/hangi açıyla dokunuş yapacağını bilmeliyiz ki isabetli kararlar ve tercihler yapalım. Aksi halde hayatımızın hatası diyebileceğimiz bir evlilik veya herhangi aptalca bir girişimde de bulunabiliriz.

Bireysel olarak en çook kimler etkilenicek diyorsanız ? En çok şok etkisinde ki bu değişim ve dönüşümden başta BOĞA Burçları, ardından da ASLAN, AKREP ve KOVA burçları veya bu burçlarda haritasında gezegen yerleşimleri olanlar köklü ve radikal değişiklikler yaşayacaklar.

Dünyasal ve toplumsal açıdan etkileri değerlendirecek olursak; son zamanlarda çıkan bitcoin gibi sanal para birimleri ve türevlerinin artacağını, bankacılık ve finansal sistemlerin kriz ve çöküşlerini, para birimlerinde ki değişimleri, piyasaların ve büyük ekonomik kuruluşların dalgalanması ve çöküşünü, inşaat ve emlak sektöründe ki değişim ve dalgalanmaları , tarım ve çiftçilik alanlarında teknolojik reformları, ülke güvenliğinin ve refahının tehdit altında olabileceği etkiler söz konusudur.

Haziran ayının sonlarında Mars’ında (Rx) yavaşlamasıyla birlikte dünya genelinde yıkıcı etkiler (kaos) daha fazla gündemde olacak gibi görünüyor. Ayrıca Uranüs Boğa demek, dünyada ve ülkemizde olmak üzere büyük yıkıcı depremlerin habercisi demek …

Ülkemiz de özellikle Güney Doğu Anadolu Bölgesi ciddi risk altında yer alıyor.

En son yaklaşık 80-84 yıl önce Uranüs Boğa döngüsünde iken büyük Erzincan depremi yaşanmış ciddi kayıplar ve yıkımlar meydana gelmiştir.

Yaz aylarında yaşayacağımız güçlü Güneş tutulmaları da, depremleri daha fazla tetikleyebilir.

Estetik operasyonların, ileri boyutta ki teknolojik sanatların, çağın dışında tuhaf ütopik sanat eserlerinin artış gösterebileceğini bu yedi yıllık döngüde hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Uranüs Boğa Burcu’nda ki geçişini en son 1935 – 1942 yıllarında yapmıştır. Ekonomik krizlerin, II.Dünya Savaş’ının, güvenlik ve toprak konularında hassasiyetlerin yaşandığı ve tüm dünya için sarsıcı etkilere sebep olduğu bir dönemdi. Bütünün hayrına olması dileğimle …

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yedi Yıllık Uranüs Boğa Döngüsü Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!