1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Yeni Atacak Öğretmenler Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?
Yeni Atacak Öğretmenler Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni Atacak Öğretmenler Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni Atacak Öğretmenler Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? İşte Dikkat edeceğiniz önemli hususlar

A+A-

Eylül ayında yapılacak 40 Bin yeni öğretmen ataması için öğretmenler tercihlerini yaparken neleredikkat etmeliler. Hangi yolları izlemeliler İşte Bunla ilgili yapılabilecekler ve Göz önünde bulundurulması gereken püf noktalar.

1-Yeni atanacak öğretmenlerin tercihte bulunacağı okulların Zorunlu hizmet görevini ilk senelerinden yapması adına 4, 5 ve 6. hizmet alanında olan eğitim kurumları olmasında fayda olacaktır.

2- Yeni atanacak öğretmenlerin Tercihte bulunduğunuz okulların YİBO yani Yatılı ilköğretim bölge okulu olması ekstradan her yıl bayan öğretmenlere on puan, erkek öğretmenlere altı puan eklenmektedir. MEB yer değiştirmelerinde bu puanlar sizlere bir avantaj sahibi olmanızı sağlayacaktır.

3- Yeni atanacak öğretmenlerin Tercihte bulunduğunuz okulların kalkınmada birinci derecede öncelikli yerlerin 4.,5.,ve 6. hizmet alanlarında olması yine sizlere avantaj sağlayacaktır. Bu sayede 2 yıl için bir kademe sizin artınız olacaktır.

4- Yeni atanacak öğretmenlerin okul tercihlerinde bulunurken memleketlerine, ailelerine ulaşımı da göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Otobüs ile Tren ile Uçak ile ulaşım sağlanabilir mi?, Kaç araç değişimi gerekir, kaç saat sürer, gibi sorulara cevap bulunuz. Çünkü resmi tatiller, bayram tatilleri sizin memleketinize gidiş ve dönüşünüzde etkili önemli bir unsurdur.

5- Yeni atanacak öğretmenlerin Tercihte bulunduğunuz okulların yerleşim yerlerine uzaklıkları son derece önemlidir. Mesai sonrası veya yine tatillerde hafta sonu sizin vaki geçireceğiniz, yerler ve faaliyetler göz önünde tutulmalıdır.

6- Yeni atanacak öğretmenlerin Tercihte bulunduğunuz okulların lojman olup olmadığı ve lojmanın kullanılabilirlik durumu araştırılmalıdır.

7- Yeni atanacak öğretmenlerin Tercihte bulunduğunu okulların ulaşım imkanları araştırılmalıdır. Toplu taşıma olup olmadığı araştırılmalıdır. Okul köyde, siz şehirde kalacaksanız şehirden okula servis olup olmadığı, okuldaki diğer öğretmenlerin nasıl ulaşımlarını sağladıkları araştırılmalıdır.

8- Yeni atanacak öğretmenler Tercihte bulunduğunuz okulların ile ilgili fiziki manada bir araştırma yapması faydalı olacaktır.

9-Tercihte bulunduğunuz okulların yönetici, öğretmen ve yardımcı personel sayısı araştırılmalıdır. MyMemur

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.