1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Yeni Çalışma Bakanı’ndan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Çözüm Beklentisi
Yeni Çalışma Bakanı’ndan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Çözüm Beklentisi

Yeni Çalışma Bakanı’ndan Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Çözüm Beklentisi

Yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu göreve başladı. Yeni Çalışma Bakanı Sarıeroğlu’dan emeklilikte yaşa takılanların beklentileri var. Yeni bakanın emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili neler yapacağı bekleniyor.

A+A-

Kabine değişikliğinin ardından yeni bakanlar görevlerine başladılar. Kabineye yeni giren isimlerden biri ise Jülide Sarıeroğlu oldu. 26 yıl aradan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğuna oturan ilk kadın bakandan büyük beklentiler var. Çalışma Bakanı’nın çözmesi beklenen konulardan biri ise emeklilik olarak göze çarpıyor. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) Sarıeroğlu’dan bazı talepleri var.

Emeklilikte yaşa takılanları (EYT) ülkemizde yüzbinlerle ifade edilen bir topluluğu oluşturuyorlar. Sosyal güvenlik reformu ile birlikte yapılan değişiklik sonucunda emeklilik hakkını kazanmasına rağmen yaşa takılarak emekli olamayan yüzbinlerce vatandaş bulunuyor. Sosyal medya platformlarında örgütlenen emeklilikte yaşa takılanlar, yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na da taleplerini dile getiriyorlar.

Hatırlanacağı üzere eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, her defasında emeklilik yaşı ile ilgili bir çalışmaları olmadığını ifade etmişti. Bakan Müezzinoğlu beklentilere rağmen emeklilik yaşının ülkemizde daha yüksek olması gerektiğini, bunun ağır bir maliyetinin olduğunu vurgulamıştı.

Yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu’dan beklentiler, koltuğu Müezzinoğlu’dan devralmasıyla birlikte başladı. Erken emekliliği değil emeklilik haklarını istediklerini belirten emeklilikte yaşa takılanlar, yeni bakandan bir müjde bekliyorlar. Mesaiye başlayan Bakan Sarıeroğlu’nun eski politikayı devam ettirip ettirmeyeceği, EYT için bir çözüm ortaya koyup koymayacağı yüzbinlerce mağdur tarafından bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğu kimdir? 1979 yılında Adana’da dünyaya gelen yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gazi Üniversitesi’nden mezun oldu. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olan Sarıeroğlu, gerek AK Parti’de gerekse HAK-İŞ Konfederasyonunda önemli roller üstlendi. Bir çalışma ekonomisti ve sendikacı olan yeni bakanın çalışma hayatının sorunlarına nasıl yaklaşacağı merakla bekleniyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
45 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler