Yeni Eğitim Öğretim yılında MEB’de 45 bin öğretmen çalışmaya başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığında Yeni eğitim yılında 45 bin öğretmen çalışacak. 10 Ekim de 15 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. Şubat 2017’de de sözleşmeli öğretmen alınacak. Detaylar haberimizde.

23439
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Eğitim-Öğretim yılı 19 Eylül de başlayacak. Okulların açılmasıyla 45 bin öğretmen çalışmaya başlayacak. 10 Ekimde atanacak sözleşmeli öğretmenler aday öğretmenlik sürecinde olmayacak.  Milli Eğitim Bakanlığı 19 Eylülde başlayacak olan okullar için hazırlıklara başladı. Şubat ayında atanan 30 bin öğretmenin aday öğretmenlikleri okulların açılmasıyla son buluyor. MEB’den il müdürlüklerine gönderilen yazıda öğretmenlerin 29 Ağustos’ta atamalarının yapıldığı illerde bulunmasını istiyor.

FETÖ terör örgütü operasyonu kapsamında MEB’de açığa alınma sayısı şuan 34 binlerde süre geliyor. 28 bin özel okuldaki öğretmenin de lisansları iptal oldu. Bu açıkları kapatmak için Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında Şubat ayında da öğretmen alacak.  Bu alımda Sözleşmeli öğretmen de alınabilecek. Sözleşmeli öğretmen için ise sözlü mülakata girecekleri yerler hemen hemen belli oldu. 10 Ekimde yapılacak olan atamayla 15 bin öğretmenin Yeni eğitim yılına 1 ay geç başlayacağı belirtiliyor. Yeni öğretim yılında 15 bin sözleşmeli öğretmen ile birlikte 45 bin öğretmen yeni yıl eğitim yılında görev alacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!