1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Yeni KHK Bir Kez de Memurlara Müjde Getirsin
Yeni KHK Bir Kez de Memurlara Müjde Getirsin

Yeni KHK Bir Kez de Memurlara Müjde Getirsin

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un yeni KHK'nın seçimden önce yayımlanacağını açıklamasının ardından memurların talepleri sıralandı. TES Genel Başkanı Geylan konuyla ilgili talepleri açıkladı!

A+A-

Yeni KHK’nın çok yakında çıkacağı TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop tarafından duyurulmasının ardından gözler KHK’nın detaylarına çevrildi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da seçimler öncesine memurlar için yapılacağı söylenen vaatlerin yeni KHK’da yer almasını ve öğretmen ve diğer birçok çalışanın sorunlarının çözülmesini talep etti.

Yeni çıkacak KHK’da eğitim çalışanlarının taleplerinin göz ardı edilmemesi istendi. Şimdiye kadar çıkan KHK’larda OHAL kapsamında olan veya olmayan birçok konu gündeme gelmiş ve çözümlenmiştir. Öyle ki Kış Lastiği sorunu dahi KHK’da yayımlanmıştır.

Dolayısıyla memurlar için bu kez müjde anlamına gelecek bir KHK’nın çıkması seçimler öncesinde şart olmuştur denildi. Yeni çıkacak KHK’da yetki kanunları çerçevesinden KHK yayımlanacak. Aynı zamanda yeni KHK’da her konuya değinilebileceği gibi eğitim çalışanlarının da sorunları pekala çözülebilir denildi.

Geylan eğitim çalışanları olarak Hükümetten bu KHK’larda taleplerinin karşılamasını beklediğini iletti. Yeni KHK’da çözülmesi istenen talepler: Öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması, Ek gösterge oranlarını 800 puan artırılması, Yardımcı hizmetlilerin ek göstergeden yararlandırılması, Ataması yapılmayan öğretmenlerin istihdamının sağlanması, Sözleşmeli çalışanların kadroya alınması, Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, Eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi olarak sıralandı.

Ayrıca Bayram ikramiyesi verilmesi ve benzeri vaatler bütün siyasi partilerin de seçim beyannamelerinde yer aldı. Dolayısıyla yeni KHK’da çözülecek bu konuların da ele alınması istendi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler