Yeni Kira Stopaj Oranı Yayımlandı! İşte Detaylar!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından dün açıklanan bayram müjdeleri, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

65856
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok sektörü yakından ilgilendiren ve KDV indirimleri ile pek çok kişinin elini rahatlatacak olan işyeri kira stopaj oranları ile ilgili alınan kararlar, Resmi Gazete’de yayımlandı. 31 Temmuz 2020 tarihli olarak yayımlanan Resmi Gazete’nin sayısında, dün açıklanan kararlar Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar detayları olarak verildi.

Kira Stopaj Oranları Düşürüldü

Berat Albayrak’ın açıkladığı yeni kararlar neticesinde,2020 yılının sonuna kadar KDV oranlarında indirime gitme kararı alındı. Çok sayıda ürünü ve hizmeti kapsayan bu karar doğrultusunda, esnafın yüzünü güldürecek bir haber daha verildi. Koronavirüs sürecinde zorlu günler geçirmeye devam eden esnaflara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında kira stopaj oranları yüzde 20’den yüzde 10’a çekildi. Maddi kayıp yaşayan ve koronavirüs döneminde işini sürdürmekte zorlanan esnafın yaşadığı mağduriyet, bu kararlar kapsamında bir nebze de olsa giderilecek.

TESK Başkanı Başrolu Oynadı

Konuyla ilgili olarak TESK Başkanı Bendevi Palandöken, esnafların kira stopajı konusunda dahi zorlandığını söyleyerek yetkililerden düzenleme talep etmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Palandöken’in bu talebini Resmi Gazete’ye taşıyarak işyeri kira oranlarını yüzde 20 seviyesinden yüzde 10 seviyesine kadar indirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!