Yeni Koronavirüs Kısıtlamaları Ne Zaman Başlıyor?

Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirler, kamuoyuna duyuruldu.

73730
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplantı sonrasında kameraların karşısına geçerek duyurduğu tedbirler ile ilgili olarak, vatandaşlar yeni yasakların ne zaman başlayacağını merak ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından da genelge olarak bildirilen ek tedbirlerde, tüm detaylar duyuruldu. Özellikle hafta içi ve hafta sonu blok halinde sokağa çıkma kısıtlamaları, yeni tedbirler arasında en dikkat çekici maddeler oldu. Genelgeye göre yeni kısıtlamaların hangi gün başlayacağı da, halk arasında en çok merak edilenlerin başında geldi.

Genelge Yayımlandı

Sosyal izolasyonu temin etmek amacı ile İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Türkiye’nin 81 ilinde yeni tedbirlerin alınmasına yönelik maddeler Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Sabah saatlerinden itibaren pek çok vatandaş, yasakların ne zaman başlayacağı ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Alınan kararlar çerçevesinde, hafta sonu tam kapanmaya yönelik kararlar alan Bilim Kurulu’nun önerileri ile Cumartesi ve Pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Aynı zamanda hafta içinde de belirli saatler arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına geçilecek.

Hafta İçi Kısıtlamaları Hangi Saatler Arasında?

Erdoğan’ın açıkladığı yeni Covid-19 tedbirleri kapsamında, hafta içlerinde saat 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Aynı zamanda hafta sonunda kısıtlamaların olduğu saatlerde bakkal, manav ve marketler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!