1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Yeni Kurulacak Kamu Kurumuna 50 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edilecek
Yeni Kurulacak Kamu Kurumuna 50 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edilecek

Yeni Kurulacak Kamu Kurumuna 50 Memur Alımı İçin Kadro İhdas Edilecek

Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu. Kuruma 50 personel alımı için kadro ihdas edilecek.

A+A-

Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu. Helal Akreditasyon Kurumu, Türkiye'de helal akreditasyon hizmeti sunma yetkisini haiz tek kuruluş olacak ve Bakanlar Kurulu kararıyla yurt dışında ofisler açabilecek. Kuruma 50 personel alımı için kadro ihdas edilecek.

 

Helal Akreditasyon Kurumu, helal uygunluk değerlendirme kuruluşlarını akredite etmek, bu kuruluşların ulusal ve uluslararası standartlara göre faaliyette bulunmalarını ve bu suretle düzenledikleri belgelerin ulusal ve uluslararası alanda kabulünü temin etmek amacıyla kurulacak.

 

Kurum idari ve mali özerkliğe sahip olacak ve özel bütçesi bulunacak. Helal Akreditasyon Kurumunun kısa adı HAK olacak, merkezi ise Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenecek. Kurum bünyesinde oluşturulacak danışma kuruluna bakanlıklardan, kamu kurumlarından, odalardan ve konseylerden temsilciler katılacak.

 

HAK yönetim kurulu başkan ve dört üye olmak üzere Ekonomi Bakanının teklifi üzerine Başbakan tarafından atanan toplam beş üyeden oluşturulacak. Helal Akreditasyon Kurumuna 50 kamu personeli alımı planlanıyor, bu amaçla kuruma 50 kadro ihdas edilecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler