Yeni Lise Müfredatı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı yeni lise müfredatını yayınladı. MEB tarafından yayınlanan duyuruda güncellenen öğretim programlarına yer verildi.

33039
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim programlarını yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda öğretim programlarında kapsamlı bir şekilde güncelleme, gözden geçirme, yenileme, ikmal ve değişiklik çalışması yapıldığı açıklandı. Bu kapsamda 22 dersin müfredatında değişiklik yapıldı. Öğretim programlarına ve detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MEB tarafından 2016 – 2017 eğitim öğretim yılının başından itibaren ortaöğretim kurumlarının 22 programı detaylı şekilde incelenip düzeltmeler yapıldı. Bu düzenlemelerle birlikte 2018 – 2019 eğitim öğretim yılının başından itibaren geçerli olmak üzere uygulamaya konacak programlar ile istikrarlı, daha güçlü ve yenilikçi bir eğitim sisteminin yaratılması amaçlanıyor.

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün yayınladığı duyuruda 22 öğretim programına ayrıntılı şekilde yer verildi. Bu kapsamda Almanca, İngilizce, Fransızca, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Fen Lisesi Biyoloji, Fen Lisesi Fizik, Fen Lisesi Kimya, Fen Lisesi Matematik, Coğrafya, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü, Görsel Sanatlar, Müzik, Beden Eğitimi ve Spor, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ile Felsefe programları değişti. Öğretim programlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeni Lise Müfredatı Yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!