1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Yeni Noter Ücretleri 2015 Değişiklikleri
Yeni Noter Ücretleri 2015 Değişiklikleri

Yeni Noter Ücretleri 2015 Değişiklikleri

2015 Yılı Noter Ücretleri Güncellendi. Yeni Noter Tarifeleri Adalet Bakanlığı’nca Açıklandı

A+A-

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılına ait noter ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. 1 Mart 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan tarifelerde göze çarpanbir çok ayrıntı bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünce Noter Ücret Tarifesinde Kısaca şu kısımlarda güncellemeler yapıldı:

Düzenleme ücretlerinde, yazı ücretlerinde, çevirme ücretlerinde, karşılaştırma ücretlerinde, tescil ücretlerinde, emanetlerin saklanması ücretlerinde, harçlarda, damga vergisi ve resimden muaf işlemlerle kamulaştırma tebliğlerinde noter ücretlerinde, defter onaylama ücretlerinde, bildirim yazı ücretlerinde, yol ödeneklerinde, aracılık ücretlerinde,terk eden eşin ortak konuta davet edilmesi ve mirasçılık belgesi verilmesi işlemlerinden alınacak ücretlrede bir takım değişikliklere gidildi.

 

Ayrıntılı ücretlendirmeler için TIKLAYINIZ 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.