Yeni Sistem Geliyor, Vatandaşlara Kolaylık Sağlanacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptığı açıklamada 2021 yılından itibaren yepyeni bir sistemi hayata geçireceklerini, vatandaşlara yenilik çerçevesinde büyük kolaylıklar sağlanacağını açıkladı.

Yeni Sistem Geliyor, Vatandaşlara Kolaylık Sağlanacak
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Ticaret Bakanlığı’nın bütçe sunumunda söz almasının ardından önemli konuların altını çizdi. Teknoloji ile entegre bir şekilde faaliyetlerini sürdüreceklerini açıklayan Bakan Pekcan, 2021 yılı ile beraber çek ve bonoların elektronik ortamda düzenlenmesini aktif hale getirecek yeni bir sistemin faaliyete geçirileceğini açıkladı. Bakan Pekcan, aynı zamanda kambiyo işlemlerine konu edilecek olan çek ve bono düzenlemelerinin büyük kolaylıklar sağlayacağını belirtti.

Amaç Türkiye’yi Güçlendirmek

Pandemi döneminin kısıtlamalar ile devam ettiğini hatırlatan Pekcan, bu sıkıntılı dönemde Türkiye’nin pandemiyle beraber tedarik ve değer zincirinde meydana gelecek dönüşümlerde rolünün güçlenmesinin asıl hedef olduğu söyledi. Pekcan, Türkiye’nin bu dijital dönüşüm çerçevesinde küresel yatırımlardaki rolünün güçlenmesi adına büyük bir potansiyel sahibi olduğu da sözlerine ekledi. KOBİ varlıklarının önemli bir kısmını kapsayan ticari alacakların elektronik ortamda devrinin aktif kılınmasının önemli olduğunu belirten Bakan, çalışmaya önümüzdeki yıl başlayacaklarını söyledi.

39,1 milyar Lira İndirimli Kredi

2020 yılında yaklaşık 1 milyon esnafa faiz indirimli kredi kullandırıldığını söyleyen Bakan Pekcan, toplamda 39,1 milyar liralık rakamın esnaflar tarafından değerlendirildiğini hatırlattı. Bakan, Türkiye’nin Ekim ayında ihracatçı sayısının yüzde 5,8 artış yaşadığını ve 43 bini geçtiğini de vurguladı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!