Yeni Teşvik paketi geliyor

Ekonomi Bakanı yaptığı açıklamada yeni teşvik paketiyle stratejik öneme sahip bölgelerde teşvikler verileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

23443
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekonomi bakanı yeni teşvik paketinin detaylarını anlattı. Cumhurbaşkanının yatırımcıların önünü açma çağrısıyla hükümet yeni bir teşvik paketi hazırladı. Ekonomi bakanına göre yeni teşvik paketiyle iş gücü, ekonomi, stratejik kalkınma gibi faktörlerin etkileneceğini belirtti. Yeni teşvik paketiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da şirketlere yol, elektrik, taşınma masraflarının karşılanması, çağrı merkezleri kurulması ve girişimci merkezlerinin yapılması gibi pek çok alanda şirketlere yardımlarda bulunacağını açıkladı.

Ekonomi Bakanı Zeybekçi yeni teşvik paketiyle ilgili şirketlerin Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte görüşeceğini Başbakanın şirketlere ne istediklerini soracağını eğer gerekirse şirketlere Yol, Elektriği 10 yıl sabit ücret, 20 yıl vergiden muaflık, taşınma masraflarının karşılanması, Enerjide garanti, Liman, altyapıları desteği konusunda yardımcı olacağını söyledi. Yapılacak yardımların Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte olan heyetin seçtikleri şirketlere yapılacağını söyledi. Bazı stratejik önemi yüksek olan bölgelere yatırım yapacak şirketlere ise Devlet Sen buraya fabrikayı yap Faizini biz ödeyeceğiz teklifini yapacak. İlerleyen günlerde teşvik paketinin açıklanması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!