1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. YENİ TÜRKİYE’DE KEMER SIKMAYA SON
YENİ TÜRKİYE’DE KEMER SIKMAYA SON

YENİ TÜRKİYE’DE KEMER SIKMAYA SON

62. Hükümetten ve Başbakan Sayın Davutoğlu’ndan, önerilerinin sadece dikkate alınmasını değil, ivedilikle hayata geçirilmesini isteyen Ünalan, “Haklı taleplerimize acil çözüm bekliyoruz. Bahane istemiyoruz....

A+A-

Memur Haklarının Sendikal Alanda Bu Güne Kadar Doğru Dürüst Savunalamadığı Bir Anda Büro Memursen Genel Başkanlığına Seçilen Sayın Uğur Ünalan 17 Eylül 2014 günü Ankara da Sıhiye Abdi İpekçi Parkında dün bir eylem gerçekleştirdi.

Bu güne kadar sahalarda göremediğimiz Büro Memursen eylem yaparak bir değişimin başladığını tüm Türkiye 'ye gösterdi. Uğur Ünalan ve Ekibi çeşitli platformlarda çeşitli makamlarda Memurların hakları için mücadeleye devam ederken talepleri birkezde basının karşısında açıkladı. Büro Memursen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve ekibine bu talepleri yerine getirlmeleri konusunda başarılar dileriz. İşte o açıklamalar;

Büro Memur-Sen’in Abdi İpekçi Parkında düzenlediği eylemde konuşan sendikanın Genel Başkanı Uğur Ünalan, 62. Hükümetten ve Başbakan Sayın Davutoğlu’ndan, kamu görevlilerinin taleplerinin sadece dikkate alınmasını değil, ivedilikle hayata geçirilmesini, ücret ve sosyal haklarının düzeltilmesini istedi.

Türkiye’nin 81 ilinden otobüslerle gelen Büro Memur-Sen üyesi memurlar,  tüm kamu görevlilerinin özlük hakları ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için bugün Ankara Abdi İpekçi Parkında toplandı. Burada, kamu görevlilerinin talep, sıkıntı ve problemleri hakkında bir basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, geçtiğimiz günlerde yasalaşan Torba Yasayı sert bir dille eleştirdi. Ünalan, “Ne yazık ki, 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle memurların haklarının gasp edildiği yetmiyormuş gibi, yeni çıkarılan Torba Kanun, hizmet kolumuzda yer alan kamu görevlilerinin beklentilerine maalesef karşılık vermemiştir. Prim gün sayısını doldurup, emeklilik yaşını bekleyen binlerce kamu görevlisi, Torba Kanun ile yine hüsrana uğradı. Disiplin cezası almış kamu görevlilerini ilgilendiren, beklenen ve konuşulan memur disiplin affıyla ilgili Torba Yasada hiçbir gelişme yok. Torba Yasanın hiçbir yerinde disiplin affından bahsedilmedi, memura disiplin affı maalesef başka bir bahara kaldı” şeklinde konuştu.

ADALET SİSTEMİ, SADECE HÂKİM SAVCIDAN İBARET DEĞİL
“Adalet Bakanının yapmış olduğu basın açıklaması, adalet sisteminin sadece hâkim ve savcıdan ibaret olduğu izlenimi vermektedir” diyen Ünalan, şunları söyledi: “Hâkim ve savcılara kesenin ağzını açan Adalet Bakanlığı, ne yazık ki aynı hassasiyeti bakanlığın bel kemiğini oluşturan zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli, şoför, emanet memurları, veznedar, icra memurları, icra müdürleri, yazı işleri müdürü, bilgi işlem memurları ve teknik personellere gösterememiştir. İşte bu durum, çalışma barışını ve verimliliğini olumsuz yönde etkileyeceği açıktır. Her geçen gün mahkemelerin iş yükü fazlalaşmakta fakat adalet çalışanlarının ücretlerinde iyileştirme olmamaktadır. Adalet çalışanlarının almış olduğu ücretler erimiş, kamu çalışanlarına ek ödeme almayanlara yönelik yapılan iyileştirmelerden de ne hikmetse mahrum bırakılmıştır. Adalet çalışanları adeta unutulmuştur.”

YENİ TÜRKİYE’DE KEMER SIKMAYA SON
62. Hükümetten ve Başbakan Sayın Davutoğlu’ndan, önerilerinin sadece dikkate alınmasını değil, ivedilikle hayata geçirilmesini isteyen Ünalan, “Haklı taleplerimize acil çözüm bekliyoruz. Bahane istemiyoruz. Eşitliğin sağlanması için olmazsa olmazlarımızın hayata geçirilmesini, ücret ve sosyal haklarımızın düzeltilmesini istiyoruz. Yeni Türkiye'de artık kemer sıkmak istemiyoruz. Yeni Türkiye'de eşitlik, adalet, hakkaniyet ve sorunlarımıza çözüm istiyoruz. Taleplerimiz yerine getirilmediği takdirde, sendika olarak, kamu görevlilerinin haklarını savunmak için her platformda mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Eylemin sonunda, memurlar yanlarında getirdikleri bordroları kazan içerisinde yaktı ve eylemci memurlar sorunsuz bir şekilde dağıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.