Yeni YÖK’te Üniversite İdari Personeli Nerededir?

Üniversite İdari Personel Sendikası tarafından YENİ YÖK kavramına dair önemli açıklamalarda bulunuldu ve üniversite idari personellerin yaşadıkları sorunlar tekrar gündeme taşındı. Detaylar My Memur haberde.

58605
Daha Fazla Göster

Üniversite İdari Personel Sendikası Üni-Per-Sen tarafından yapılan açıklamada sendikanın her gün YÖK’ün açıklamalarının takip edildiği ve özellikle de son açıklamaların kendilerini heyecanlandırdığına dair açıklamada bulunuldu. YÖK tarafından yapılan son açıklamalar ile “YENİ YÖK” kavramı bir anda kamuoyuna taşındı.

YENİ YÖK’TE ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİ NEREDE OLDUĞU SORULDU?

YENİ YÖK’te Üniversite İdari Personeli nerededir bu politikalarda Üniversite İdari Personelinin katkısı nasıl değerlendirilmiştir denildi. Fakat incelediğinde YÖK’TE isim değişmiş YENİ YÖK olmuş ama üniversite idari personeline bakışın değişmediğinin görüldüğü ifade edildi. Sendikanın açıklamalarını “My Memur” olarak direkt vermek ve sorunlarını kendi ifadeleri ile yayımlamak istiyoruz. İşte Üni-Per-Sen’in açıklamasının tam metni:

Sonra Cumhurbaşkanımız çıktı; “Üniversite sayımız 207’ye öğrenci sayımızda 8 milyona çıktı. Bu rakamlar iyide KALİTE dedi.

İşte biz tamda buradayız; Üniversiteler; Öğrencisi, İdari Personeli ve Akademisyeni ile üçlü bir saç ayağını oluşturmaktadır. Bu saç ayaklarından bir tanesi zayıfladığında biri kırıldığında Üniversitelerin var olması imkansızdır. Bu üniversitelerde bu durumda kalite beklemeniz imkansızdır. Sendika olarak bizlerin en başından beri sağlamak istediği bu yapının korunması ve bu saç ayaklarının sağlam şekilde olmasıdır.

Bu saç ayakları sağlam olmadıkça istenilen kalite maalesef sağlanamayacaktır. Evet bu yüzden YÖK’te Üniversite İdari Personeli artık KONUŞULMALIDIR, TARTIŞILMALIDIR. SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMALIDIR. İşte o zaman YENİ YÖK Değil SÜPER YÖK olursunuz.

Biz biliyoruz ki, bir kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalmaya devam edersek, birilerinin bizi duyacağına ve uyanacağına ve kapıyı açacağına eminiz…

YÖK’ün kapısını çaldık, Şimdi YEKTA SARAÇ Hocamızın kapısını çalacağız. Sonra MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU Başkanı ve Üyelerinin kapısını çalacağız onlarda kapıyı açmazlarsa Cumhurbaşkanımızın kapısını çalmaya kararlıyız…

Bu dönemde üyelerinin ve sendikamızın baskılarına dayanamayan Üniversite İdari Personeli üye kayıplarını durdurmak için Öğretmen Sendikaları birkaç açıklamada bulundular onları da yakından takip ettik. Biliyoruz bu öğretmen Sendikalarında Üniversite İdari Personelinin davasına haklarına sahip çıkmaya çalışan şube başkanları ve üniversite temsilcileri var ama yine açıklamalar şube başkanı, temsilcilik bazında kalmıştır. Ve yine kamuoyunda yeterli etkiyi yaratamamıştır. Bunların bir genel başkanı da çıkıp diyemiyor ki kardeşim ben üniversite idari personelinin de temsilcisiyim şu sorunlarımız var çözmek zorundasınız.

Ama bakıyorsunuz 2 gün sonra YÖK’e hocalarımızın Geliştirme Ödeneğinde ufak bir düşüş olmuşta bunu konuşmaya gitmiş. Ortaklık da bas bas bağrıyorlar. Kardeşim Üniversite İdari Personeli artık parayı maddiyatı geçti. Ailesinden çocuğundan memleketinden ayrı. Üniversite İdari Personeli bu tazminatlardan 5 kuruş dahi alamıyor. Üniversite İdari Personeli 13/b-4 maddesiyle sürgün ediliyor, bunlar sizlerin YÖK’e çıkmanıza yeterli olmadı mı? Bir kerede bizim için bağırmanıza yetmedi mi? Daha ne kadar günü kurtarmakla geçireceksiniz merak ediyoruz açıklamasında bulunuldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yeni YÖK’te Üniversite İdari Personeli Nerededir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Geleceği çok parlak bir sendika yaptıkları çalışmalar ve açıklamalar ile özlediğimiz sendikacılığı gerçek sendikacılığı tekrar getirdiler. Tebrikler genç arkadaşlar lütfen vazgeçmeyin çizginizi bozmayın. Biz sizin maddi manevi yanınızdayız.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!