Yenimahalle Engellilere Kucak Açıyor

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan 30 öğrenciyi Yenimahalle'de ağırladı.

35603
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan 30 öğrenciyi Yenimahalle’de ağırladı.

İşitme engelli, down sendromlu, zihinsel engelli ve süreğen hastalıklı öğrenciler, belediye yetkilileri ile birlikte Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’ni gezdi. Müzede sevgi, veterinerlik, doğruluk ve Pinokyo temalarından oluşan bölümlere giren öğrenciler, yaklaşık 75 dakika süren geziyle bilgilendirildi. Müze çalışanları tarafından tek tek anlatılan temalar, özel öğrencilerden büyük beğeni topladı.

“Hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Hepimiz potansiyel engelli adayıyız. Engellilere acıyarak bakan bir toplum olmak yerine onları yaşama, sosyal hayata dahil etmeliyiz. Gelişmiş ülkelere baktığımızda bu konuda hala almamız gereken çok büyük bir yol olduğunu görüyoruz. Yenimahalle’de biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz. Bugün engelli çocuklarımızı çocuk müzemizde ağırladık. Etkinliklerimiz hız kesmeden devam edecek” dedi.

Yenimahalle Engellilere Kucak Açıyor

İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!