1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liselerin Başvuru Takvimi Yayımlandı! Başvurular Ne Zaman Başlayacak?
Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liselerin Başvuru Takvimi Yayımlandı! Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alacak Liselerin Başvuru Takvimi Yayımlandı! Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabulü yapacak liselerin, ilgili kontenjanlarına ilişkin usül ve esasları belirledi. Buna göre, başvurular 10-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Detaylar haberimizde...

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabulü yapacak liselerin, ilgili kontenjanlarına ilişkin usül ve esasları belirledi. Buna göre, başvurular 10-28 Haziran tarihleri arasında yapılacak. İşte detaylar:

Kontenjanlar 27-31 Mayıs Tarihleri Arasında Belirlenecek

Milli Eğitim Bakanlığınca yayımlanan genelgeye göre, özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak, güzel sanatlar, spor liseleri ve musiki,  geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor programı/projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9. sınıflarına alınacak öğrenci kontenjanları 27-31 Mayıs 2019 tarihleri arasında okul müdürlüklerince e-okul bilgi yönetim sistemine girilecek.

Başvurular Ne Zaman? Başvurular Nereye Yapılacak? Başvuru Şartları Neler?

Yayımlanan genelgeye göre başvurular, e-okul üzerinden alınacak dilekçe örneği ile 10-28 Haziran tarihleri arasında ilgili okul müdürlüklerine yapılacak. 2018-19 eğitim yılında  ortaokul ve imam hatiplerin 8 inci  bitiren öğrenciler girmek istedikleri alanlardan en fazla 2 alan seçerek ilgili okul müdürlüğüne e-okul üzerinden başvuru yapabilecek. Geçici Eğitim Merkezi (GEM) mezunu öğrenciler ise, dilekçe, fotoğraf ve ortaokul başarı puanını gösterir belge ile ilgili okul müdürlüğüne başvuru  yapabilecek.

Sınav Ne Zaman ?

Yayımlanan genelgeye göre, alanlara göre yapılacak sınav, 1-5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınava girecek öğrencilerin listesi ise 29-30 Haziran 2019 tarihlerinde ilgili okullarda ve okulların internet sitelerinde ilan edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler