1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Yetiştirme Kurs Ücretlerinin 2 Katına Çıkarılması TBMM'de Görüşülmeye Başlandı
Yetiştirme Kurs Ücretlerinin 2 Katına Çıkarılması TBMM'de Görüşülmeye Başlandı

Yetiştirme Kurs Ücretlerinin 2 Katına Çıkarılması TBMM'de Görüşülmeye Başlandı

Hafta Sonu Kurs Ücretlerinin Görüşülmesi İle İlgili Kanun Teklifi Torba Yasa'nın Gündeme Gelmesiyle Birlikte 2 Katına Çıkarılmasında Son Viraja Nihayet Gelindi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın haftasonu yetiştirme kurs ücretlerinin %100 oranında arttırılması ile ilgili görüşmeler TORBA YASA ile gündemde. Nihayet TBMM Genel Kurulunda görüşülmesine başlanıyor. Bugün yarın belli olacağını umuyoruz.

Aylardır beklenen habere çok az zaman kaldı. Şimdi asıl sorun şu ana kadar fedakarca çalışan öğretmenlerin geriye dönük ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği. Yaklaşık 4 aydan beri emek harcayıp hafta sonlarını yetiştirme kursunda geçiren 100 Binden fazla öğretmenin beklediği kanun teklifinin görüşülmesine bugün başlanıyor. Onaylanmasının ardından kurs ücretleri 2 katına çıkıyor.

Çıkması kesin gözüyle bakılan kurs ücretleri için geriye yönelik olarak ta ücretlerin ödenmesi gerekmektedir. Çünkü aylar öncesinden verilen bu müjdenin başlangıcı kanunla belirtilen tarih olması şu ana kadar çalışan öğretmenlerimiz için haksızlık olacaktır.

Bugün görüşülecek ve yasalaşacak olan kanun metni:

- MADDE 9- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere %100 fazlasıyla ödenir."

Şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz. Kanun yasalaşır yasalaşmaz sizlerle paylaşacağız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.