Yetkili Sendika Sözleşmeli Öğretmenler İçin Kadro Talebini Bastırıyor

Sözleşmeli öğretmenlere kadro talepleri her geçen gün artıyor. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlere kadro konusunda cezbedici yöntemlerin uygulanması gerektiğini açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlere kadronun zamanı!

42722
Daha Fazla Göster

Sözleşmeli öğretmenlere kadro talebi her sendikanın ana gündeminde yer alıyor. Sözleşmeli öğretmenler özellikle aile bütünlüğünün sağlanması notasında ısrarcı ve haklı taleplerini MEB’e iletmesine rağmen, Sayın Bakan İsmet yılmaz taleplere karşılık vermemekte!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmenleri belirtilen bölgelerde tutmanın yolunun zorla değil, cazip yöntemlerle olması gerektiğini savundu.

Öğretmenlerin mali ve özlük hakları noktasında olumlu gelişmeler ve iyileştirmeler olması gerekliliğini vurgulayan Yalçın, sözleşmeli öğretmenlik istihdamından vazgeçilmesi, kadro verilinceye kadar da eş ve sağlık mazereti nakil başvuru taleplerinin giderilmesini istedi.

Eğitim-Bir-Sen, 450 bine yaklaşan üyesiyle gençliğe karşı sorunlu olduğunu ve öğretmenle öğrenciyi karşı karşıya getiren değil bir araya getiren bir sendika olduklarını belirtti. Bu noktada da eğitimciye gereken değerin verilmesinin büyük önem arz ettiğini savundu.

Sözleşmeli öğretmenlere kadro noktasında, farklı istihdam modellerinden vazgeçilmesini, sözleşmelilere kadronun verilmesinin şart olduğunu açıkladı. Öğretmen sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgeler için teşvik çalışmalarının artırılması ile sorunun büyük oranda çözüleceğini belirtti.

Öğretmenleri cebir ile değil, cezbedici yöntemlerle, özellikle de mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi ile çözüleceği belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yetkili Sendika Sözleşmeli Öğretmenler İçin Kadro Talebini Bastırıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!