1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Yetkili Sendika Unuttuğu Memura Enflasyon Farkını Ne Zaman Hatırlayacak ?
Yetkili Sendika Unuttuğu Memura Enflasyon Farkını Ne Zaman Hatırlayacak ?

Yetkili Sendika Unuttuğu Memura Enflasyon Farkını Ne Zaman Hatırlayacak ?

Yetkili Sendika Konfederasyonu Memursen Başkanı Ahmet Gündoğdu Unuttuğu Memura Enflasyon Farkını Ne Zaman Hatırlayacak ?

A+A-

Yetkili Sendika Konfederasyonu Memursen Başkanı Ahmet Gündoğdu Unuttuğu Memura Enflasyon Farkını Ne Zaman Hatırlayacak ?

2014 yılı enflasyon bakımından bolluk ve bereket içinde geçti. Seri zamlar yapıldı ve yapılan zamların enflasyona hiç etki etmemesine rağmen olağanüstü bir durum olmazsa % 9 un üzerinde enflasyonun çıkacağı bilinmektedir.

2013 yılında yapılan Toplu Sözleşme görüşmelerinde Eğitim Bir Sen Başkanı ve Memursen Konfederasyon Başkanı Ahmet Gündoğdu tüm memurlara net 123 Türk Lirası zam aldı. Eğitimci kimliğinin yanında 2014 yılı için öğretmenlere ekstra 150 Türk Lirası zam kazanımı elde etti.

Gündoğdu öğretmenleri unutmaması şaşkınlıkla karşılandı. Tüm Memurları ilgilendiren genel zam oranları belirlenirken o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın "Memuru Enflasyonun Altında Ezdirmem" sözüne rağmen öğretmenlere deyim yerindeyse kurtardığı ek zam miktarını düşünen Gündoğdu memurları unutmuştu. Gündoğdu katıldığı her platformda temsil ettiği memurların tamamından Enflasyon farkı taleplerine hiç bir zaman kulak vermedi.

Memur Sendikası ve Konfederasyonu Başkanı Ahmet Gündoğdu 'nun daha ne kadar bu konuya kulak vermeyeceği merak konusu iken tüm memurlar iki zam haberi daha alarak kara kara düşünmeye başladı. Doğal gaz ve Elektiriğe yapılan zamların ardından enflasyon üzerindeki baskıyı arttıracağı ve % 10 oranının üzerine çıkacağı bekletisi oluşan bir dönemde en düşük maaş alan bir memurun 2014 yılında sadece % 5 zam alması bir başarısızlığın simgesi haline geldi.

Acilen Devletin temel taşı olan memurların hakkı olan ve koltuk sevdasına kurban edilen enflasyon farkının ayrımcılık yapılmadan  ödenmesi ve bundan sonraki toplu sözleşme görüşmelerinde her çalışana adaletli zam yapılması en uygun yol olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.