1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Yıl 2019 ve Halen Ailesinden Ayrı Yaşamak Zorunda Bırakılan Üniversite İdari Personeli Var!
Yıl 2019 ve Halen Ailesinden Ayrı Yaşamak Zorunda Bırakılan Üniversite İdari Personeli Var!

Yıl 2019 ve Halen Ailesinden Ayrı Yaşamak Zorunda Bırakılan Üniversite İdari Personeli Var!

My Memur olarak üniversite personellerinin tayin haklarını sonuna kadar destekliyor ve eş durumu tayini konusunda YÖK’ün gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz. Üniversite memuruna tayin hakkı verilmelidir. Destek için hashtag: #ÜniMemurunaTayinHakkı .

A+A-

Üniversite personellerinin haklı tayin taleplerini her zaman gündeme getirmiştik ve getirmeye devam ediyoruz. Şu an sosyal medya Twitter'da TT olan "ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONEL SENDİKASININ" çalışmasının tüm üniversite personelleri için umut olmasını bekliyoruz ve sizlerin de desteğini istiyoruz. Twitter'da #ÜniMemurunaTayinHakkı hashtag’i ile ÜNİPERSEN’in etkinliğine destek verebilirsiniz. İşte üniversite çalışanlarının haklı talepleri ve kendi cümleleri ile bir nevi çığlığı:

Değerli Devlet büyüklerimiz, Üniversite Memurları mutsuz, huzursuz. Tayin hakkımız yok. Bizde 657 sayılı kanuna tabiyiz. Tayin hakkı istiyoruz.

Üniversite İdari Personelinin sorunları:

1) Tayin Sorunu

2) Yüksek Öğretim Tazminatı

3) Geliştirme Ödeneği

4) Görevde Yükselmede Liyakat

Bu ülkede 150.000 ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli var duyun artık sesimizi

2019 yılında halen eşinden ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan üniversite idari personeli var bu ülkede.

Adalet için eşitlik için üniversite memurlarına da tayin hakkı verilmelidir

Üniversitelerde çakılı kadro ayıbına son verilmelidir. Üniversitelerde çalışan idari personel ve memurların diğer devlet memurları gibi tayin hakkı olmalı. YÖK, 150 bin üniversite idari memur ve personelinin mağduriyeti giderilmeli demiştin.

150 bin idari personel tayin istiyor. Bu devirde bu zamanda bir Tayin Yönetmeliği veya kanunu çıkarmak bu kadar zor değil. Bu insanlar sürekli gurbet elde mi? çalışmak zorunda

Üniversite yönetimlerinin işleri yürütebilmek adına idari 657 personele muvafakat vermemeleri sebebiyle personel mutsuz ve çaresiz durumdadır.

Bu kanayan yaraya bir ilaç lütfen  #ÜniMemurunaTayinHakkı en doğal en adil hakkımız bu ayrımı kaldırın

Üniversite İdari personelinin tayin sorunu YÖK üzerinden puan usulüne göre çözülmeli, Yüksek Öğretim Tazminatı da kurumların gelişmişlik durumuna göre puanlanarak verilmelidir.

Kurumlar personelsiz kalmasın, memurlar mutsuz olmasın.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler