1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Yılbaşından Sonra BESYO Mezunları İçin Atama Teklifi TBMM'ye Geliyor
Yılbaşından Sonra BESYO Mezunları İçin Atama Teklifi TBMM'ye Geliyor

Yılbaşından Sonra BESYO Mezunları İçin Atama Teklifi TBMM'ye Geliyor

50 binden fazla mezun 100’lerce spor salonunda sporcularıyla kavuşmak için gün sayıyor. Gençlik ve Spor eski Bakanı tarafından atama yapılacağına dair söz verilmişti. Fakat yeni Bakan henüz atama için onay vermedi. 2018 itibarıyla kanun teklifi meclis gün

A+A-

My Memur olarak kamuda haklı atama bekleyen mezunların ve KPSS adaylarının seslerini branş branş ele almakta ve gündeme getirmekteyiz. Yaptığımız haberler birçok kesimde etkileşim sağlamakta ve bununla da gurur duymaktayız. Bu yazımızda da daha önce dile getirdiğimiz BESYO mezunlarının seslerini duyuracağız.

Daha önceki haberlerimizden sonra da Meclis gündemine gelen BESYO mezunları geçtiğimiz hafta meclisin kapanmasından önce yine gündeme geldi ve 2018 yılı itibarıyla atama için kanun teklifi verileceği belirtildi.

Kendisi de Milli Futbolcu olan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı atama bekleyen 50 bine yakın BESYO mezunu ve bu mezunların çalışacağı boş spor salanları olduğunu tekrar gündeme getirdi. 2018 yılı itibarıyla da atama yapılması için kanun teklifi sunacağını ve Gençlik ve Spor Bakanından konuyla ilgili bir geri dönüt gelmezse teklifin kamuoyuyla paylaşılacağı ve Bakanın atama bekleyenlere şikayet edileceği belirtildi.

Yıllardır BESYO mezunları için yeterli KPSS ataması yapılmamakta ve yapılan birçok spor merkezi yarı zamanlı bile çalışır durumda olmamakta. Milyonlarca lisanslı sporcu var ama olimpiyatlarda madalya fakiri olmamızın en büyük sebebinin yetersiz kalifiye eleman olduğu açıktır. Yeterince spor kompleksleri, salonları vs. tesisleri olmasına rağmen buralarda eğitim verecek yeterince eğitmen veya antrenör bulunmuyor.

Tesislerin atıl olmaktan kurtulması ve sporcuların eğitmenlerle bir araya gelebilmesi için her yıl düzenli KPSS atamasının yapılması şarttır. Umarız 2018 itibarıyla BESYO mezunları için de Gençlik ve Spor Bakanlığı atamasında yer verilir ve gerekli atama sağlanır.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.