Yıldız Belediyesi daimi sözleşmeli personel alımı yapacak

Sivas ili Yıldız beldesi belediye başkanlığında istihdam edilmek üzere lisans mezunu bir adet sözleşmeli personel alımı yapılacak. KPSS 75 puan şartı ve diğer başvuru şartları ile tüm detaylar için haberimizi inceleyiniz.

23504
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas ili Yıldız beldesi belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamada tam zamanlı sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtildi. 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesi hükümlerine göre tam zamanlı inşaat mühendisliği lisans mezunu sözleşmeli personel alınacaktır. Sözleşmeli personel alımında aranan şartlar şu şekildedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Görevini devamlı yapmasına engel olacak sağlık problemi olmamak. Başka bir kurumda sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak. Cinsiyeti erkek ve askerliğini yapmış veya tecilli olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Yıldız Beldesi Sınırları içerisinde ikamet etmiş olmak.(Tercih sebebidir) En az 1 yıl tecrübesi olmak ve 2016 yılı KPSS P3 puan grubundan en az 75 puan almış olmak gerekiyor.

Başvuru sırasında istenilen belgeler şunlardır: Başvuru dilekçesi, Öğrenim durumunu gösterir belgenin fotokopisi, Nüfus Cüzdanı ve sürücü belgesi fotokopisi, Yerleşim yeri belgesi.

Aday tarafından el yazısı ile yazılmış ve imzalanmış, kendisi, ailesi, bitirdiği okullar, yapmış olduğu işler hakkında bilgilerin yer aldığı özgeçmişi (Bir sayfayı geçmeyecek şekilde), Sağlık raporu, (Her türlü iklim koşullarında görevini sürekli yapmasına engel olabilecek hastalık veya sakatlığının bulunmadığının belirtildiği Sağlık Beyanı). Erkek adaylar için yetkili askerlik şubelerince düzenlenmiş veya e-devlet kapısı üzerinden çıktısı alınmış barkodlu askerlik durum belgesi (Askerliğini yapmış olan adaylar için terhis belgesi.

Kamu haklarından mahrum bulunmadığına dair beyan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A-5 inci maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmadığına dair beyanı, Son üç ay içerisinde alınmış sabıka kaydının olmadığına dair Cumhuriyet Savcılığından belge veya e- devlet kapısı üzerinden çıktısı alınmış barkodlu Adli Sicil Kaydı belgesi. Başka bir kurumda sözleşmeli olarak çalışmadığına dair beyanı, 2 Adet vesikalık fotoğraf, 2016 Yılı KPSS sınav sonuç belgesinin ÖSYM internet sitesinden alınmış barkodlu bilgisayar çıktısı.

Başvuru yeri ve zamanı şu şekildedir: Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar, başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte 02.09.2016 Pazartesi günü saat 17.00’a kadar Yıldız Belediye Başkanlığına şahsen veya posta ile müracaat edeceklerdir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar Belediye Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilecek ayrıca adayların e posta adreslerine veya cep telefonlarına sms olarak bildirim yapılacaktır.

Sınav bilgisi: Başvurusu kabul edilen adaylar sözlü sınava tabi tutulacaklardır. (Sözlü mülakat tarihi: 05 Eylül 2016 Saat 13.30). Yarışma sınavı, sözlü olarak yapılacaktır. Sınav kurulu üyeleri sözlü yarışma sınavında; adayın KPSS başarı durumu, adayın çalıştığı alandaki uzmanlık düzeyi, mesleki tecrübe ve bilgi birikimi, yabancı dil bilgisi ve bilinen yabancı dili kullanabilme düzeyi, adayın kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirilecek pozisyona yatkınlık, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, sorumluluk alabilme ve iş sonuçlandırma birikimleri gibi niteliklere sahip olup olmadığını, tercih sebebi sayılan şartları da göz önüne alarak her adaya ayrı ayrı not verecektir. Sınav kurulu üyelerinin verdikleri notların aritmetik ortalaması sınav sonucunu gösterir. Sınav başarı notu 100 (yüz) puan üzerinden 70 (yetmiş)’tir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!