1. HABERLER

  2. AKADEMİK PERSONEL İLANLARI

  3. Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel Alıyor! 15 Mart 2019
Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel Alıyor! 15 Mart 2019

Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel Alıyor! 15 Mart 2019

DPB tarafından yayımlanan ilana göre Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel Alıyor. Peki, alıma kimler başvuru yapabilecek? Başvurular ne zaman? Alımın tüm detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Yıldız Teknik Üniversitesi 42 Akademik Personel alımı yapacak. İlana başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartlarına uygun olması gerekiyor.

Akademik Kadrolara Alım Dr.Öğretim Görevlisi, Doçent ve profesör kadrolarında olacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi unvanıyla Profesör unvanıyla 14,Doçent unvanıyla 23,Dr. Öğretim Görevlisi unvanıyla 5 olmak üzere toplam 42 kadro için akademik personel alıyor. Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamayacak.

İstenilen Evraklar Personel daire Bakanlığı ve Birimlere verilecek.

Profesör ve Doçent adayları başvurmak istedikleri anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 6 nüsha (Doçent kadroları için 4) dosya ile Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na başvurmaları isteniyor. Dr. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvurmak isteyen adaylar ilgili birimlere başvuru yapacaklar.

Akademik Personel alımına Dr. Öğretim Görevlisi kadrosunda başvurmak isteyen adaylar, istedikleri Anabilim dalını belirten dilekçe ile beraber özgeçmişlerini, Yabancı Dil Belgesini, yayın listeleri ve bilimsel çalışmalarını kapsayan 4 nüsha ile beraber doçentlik belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte ilgili fakültelere başvurmaları isteniyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Personel alımına son başvuru tarihi ise 26 Mart 2019 olarak belirtiliyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler