1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MEB PERSONEL ALIMI

  4. Yılın Öğretmenleri Ankara'da Peki Yılın Öğretmenleri Kimler Seçildi?
Yılın Öğretmenleri Ankara'da  Peki Yılın Öğretmenleri Kimler Seçildi?

Yılın Öğretmenleri Ankara'da Peki Yılın Öğretmenleri Kimler Seçildi?

Yılın Öğretmenleri Ankara'da Peki Yılın Öğretmenleri Kimler Seçildi?

A+A-

Milli Eğitim bakanlığı tarafından 10 öğretmen yılın öğretmeni seçilerek bugün Önce Milli Eğitim bakanı Nabi Avcı, daha sonra ise; Başbakan, TBMM Başkanı Cumhurbaşkanı ile bir araya gelecek.

MEB tarafından 800 Bin öğretmen arasından yılın öğretmeni seçilen 10 öğretmen için bugün Cumhurbaşkanlığı sarayında resepsiyon verilecek. Peki, bu 10 öğretmenler kimler ve neden yılın öğretmeni seçildiler?

      -     Yılın öğretmeni seçilen öğretmenlerden biri Şırnak’ta Orgeneral Edip Başel İlkokulu’nda görev yapan 27 yaşındaki Hülya Sarı Görme sorunu olan down sendromlu öğrencisinin teneffüslerde bile eğitimine destek verdi.

-Bir diğer öğretmenimiz Gaziantep’te Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan 40 yaşındaki görme engelli Mehmet Yıldız.

-Kastamonu’da Şehit Şerife Bacı Ortaokulu’nda görev yapan İngilizce Öğretmeni Hüseyin Yazıcıoğlu kurduğu tenis takımı ile Türkiye 4'üncüsü oldu ve öğrencilerden 6 kişi yıldız takımına seçildi.

-Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi’nde görev yapan Edebiyat Öğretmeni İbrahim Özkaya ise Torbalı'nın Kültür Mirası ve Kars'ın Somut Olmayan Kültürel Mirası ile ilgili iki kitap çıkardı.

-Bursa’da İnegöl Zeki Konukoğlu Anadolu Lisesi’nde Kimya Öğretmeni olarak görev yapan Arzu Alemdar ise okulun elektrik ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisi sistemini kurarak aynı zamanda yazın üretilen elektriği satarak okulun kışın elektriğini karşıladı.

-Tekirdağ’da S. Paşa Gezgiç Meslek Eğitim Merkezi’nde görev yapan Motorlu Araçlar Teknoloji Öğretmeni Şafak Layiç resimli beden dili kitapları ile alakalı kitaplar yazdı.

-Eskişehir’de Gazi Yakup Satar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Banu Dikmen Ada ise; Masal Kutusu, Küçük Eller Evlerde Büyük Ellerle Birlikte, Hacivat ve Karagöz Dünyayı Kurtarıyor isimli projeler iel birlikte okul öncesi eğitime yeni materyalleri kazandırmış oldu.

-Kayseri’de Kocasinan Ahmet Erdem Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapan Yakup Yüksel ise öğrenciler düzeyinde bilgisayar kullanımına yönelik kitap yazdı.

-Karabük’te Çamkent Ortaokulu’nda Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak görev yapan Gökhan Berat Kız Futbol takımı kurarak öğrencileri ilebaşrıya imza attı ve Türkiye şampiyonasında derece aldı. Köyde eğitime bakış açısını değiştirerek okullaştırma oranının yükselmesine vesile oldu.

-Çankırı’da Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nda görev yapan 34 yaşındaki Taner Kılıç köy köy gezerek öğrencileri sanat ile buluşturdu. Suça eğilimli olan öğrencileri tespit etti ve onlara rehberlik etti. Okulu Bırakan veya bırakmak üzere olan öğrencileri tekrar eğitime kazandırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.