Yıllık izin yasağını kaldıran Genelge Resmi Gazete’de

Memurlar ve kamu personelinin yıllık izin yasağını kaldıran 2016/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

23395
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memurların ve Kamu personelinin yıllık izinlerinin kaldırılması ile ilgili genelge yürürlükten kaldırıldı. Tüm kamu personelinin yıllık İzinlerin Kaldırılması ile İlgili 2016/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi’ni yürürlükten kaldıran genelge 9 Ağustos 2016 Tarihli ve 29796 Sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hatırlayacağınız üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde akşam saatlerinde demokrasiye hain bir saldırı gerçekleştirilmişti. Darbe girişiminin engellenmesinin ardından Ülke genelinde OHAL ilan edildi ve kamu personeli ve memurların yıllık izinleri 2016/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile iptal edildi. Yıllık izinde olanlar izinlerini keserek iş başı yaptılar. Kamu personeli tarafından yıllık izin yasağının ne zaman kaldırılacağı merak edilirken dün Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından bir açıklama yapıldı ve Memurlar ve tüm kamu personelinin yıllık izin yasağının kaldırıldığını açıkladı.

Memurlar ve Kamu çalışanları yıllık izin yasağının kaldırıldığını dün itibariyle öğrendiler. Bugün ise 9 Ağustos 2016 Tarihli ve 29796 Sayılı Resmi Gazete ile birlikte Yıllık izinleri kaldıran genelge yürürlükten kaldırıldı. Kamu çalışanının yıllık izin yasağını kaldıran 2016/16 Sayılı Başbakanlık Genelgesi’nde “ilgili mevzuatı uyarınca izin vermeye yetkili amirlerce; kamu çalışanlarına, ilgi Genelgenin yürürlüğe konuluş amacı dikkate alınarak izin verilebilecektir, ilgi Genelge yürürlükten kaldırılmıştır.” Cümlelerine yer verildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!