Yıllık izinlerin iptali evlilik iznindeki kamu personelini kapsar mı

8 Temmuz 2016 tarihli Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayınlanan başbakanlık genelgesi yıllık izinleri iptal etti. Yıllık izinlerin iptali evlilik izni, refakat izni, analık izni, ölüm izni, doğum izni, aylıksız izni gibi izinleri kapsıyor mu?

23217
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllık izinlerin iptali, evlilik iznindeki kamu personelini kapsar mı? Yaz dönemi olması sebebiyle birçok kamu personeli yıllık izin kullanmaktaydı. 8 Temmuz 2016 tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan genelgeyle, yıllık izinler iptal edildi. Bu genelge ile tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırıldı. Yıllık izinde olan kamu personellerinin ise en kısa zamanda görevlerinin başına dönmeleri gerekiyor. Kamu personellerinin akıllarındaki soru işareti ise, “mazeret izni kullanan kamu personellerinin göreve dönmesi gerekiyor mu?” oldu.

My memur olarak bize iletilen sorular arasında evlilik izni, refakat izni, analık izni, ölüm izni, doğum izni, aylıksız izin gibi mazeret izni kullanan kamu personellerinin göreve dönmesi gerekiyor mu? Resmi Gazetede 8 Temmuz 2016 tarihli yayınlanan genelge ile iptal edilen yıllık izinler, evlilik iznindeki kamu personelini kapsamıyor. 657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilen mazeret izinlerinin hiç biri bu genelge kapsamında değerlendirilmiyor. Evlilik izni, refakat izni, analık izni, ölüm izni, doğum izni, aylıksız izin kullanan kamu personellerinin izinleri yayınlanan genelge ile iptal edilmedi. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!