1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. YÖK 667 KHK İle Yerleşen Öğrencilerin Kayıt Ücretini Açıkladı! Harç Ücretleri Artışı
YÖK 667 KHK İle Yerleşen Öğrencilerin Kayıt Ücretini Açıkladı! Harç Ücretleri Artışı

YÖK 667 KHK İle Yerleşen Öğrencilerin Kayıt Ücretini Açıkladı! Harç Ücretleri Artışı

Yükseköğretim Kurulu YÖK 667 KHK uyarınca ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen öğrencilerin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ödeyecekleri öğrenim Ücretini açıkladı.

A+A-

Dün Yükseköğretim Kurulu YÖK tarafından 667 KHK uyarınca ÖSYM tarafından diğer yükseköğretim kurumlarına yerleştirilerek kayıt yaptıran öğrencilerin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı öğrenim ücretlerine ilişkin açıklama yapıldı.

YÖK tarafından yapılan açıklamada; 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumları öğrencilerinin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eğitimlerine devam etmeleri durumunda geçtiğimiz yıl ödedikleri ücretlerin üzerine, Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından geçtiğimiz ay açıklanan TÜFE artış oranın uygulanacağını duyurdu.

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ % 15,01 ARTACAK

667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumları öğrencilerden, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eğitimlerine devam edecek olan öğrenciler; bir önceki yıl ödemiş oldukları ücretlere tarafından yayımlanan Ağustos 2019 dönemi TÜFE artış oranının (% 15,01) uygulanması sonucu hesaplanan tutar üzerinden öğrenim ücreti ödeyecekler.

YÖK TARAFINDAN YAYINLANAN DUYURU

Bilindiği üzere 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumları öğrencilerinin tercih sonucu yerleştikleri yükseköğretim kurumlarına 2016-2017 eğitim-öğretim döneminden sonraki dönemlerde öğrenim ücretlerinin hesaplanmasında bir önceki yıl ödemiş oldukları ücrete o yılın TUİK tarafından yayınlanacak olan Ağustos ayı TÜFE artış oranları uygulanacağı 29.11.2016 tarihinde kamuoyuna duyurulmuştu.

Buna istinaden 2019-2020 eğitim-öğretim yılında eğitimlerine devam edecek olan öğrenciler; bir önceki yıl ödemiş oldukları ücretlere tarafından yayımlanan Ağustos 2019 dönemi TÜFE artış oranının (% 15,01) uygulanması sonucu hesaplanan tutar üzerinden öğrenim ücreti ödeyeceklerdir.

Döviz cinsinden belirlenmiş olan ücretlere ise TÜFE artış oranı uygulanmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler