YÖK Başkanının Yardımcı Doçentlik Açıklaması

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç konuya yönelik açıklama yaptı. Merak edilen konulardan biri de şuan da yardımcı doçent olan öğretim üyelerinin ne olacağı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde İslam Dünyası Yüksek toplantısında yardımcı doçentlik uygulamasının kalkması gerektiğini bu uygulamanın birileri birilerinin önünü kapatması için getirmiş olduğunu ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasında sonra gözler Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) çevrildi.

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç konuya yönelik açıklama yaptı. Merak edilen konulardan biri de şuan da yardımcı doçent olan öğretim üyelerinin ne olacağı. Üniversiteler mevzu bahis olan konudan kafa karışıklığı içerisine girmiş durumda.

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, şuan bir kurul oluşturmuş bulunuyoruz. Yardımcı doçent olan öğretim üyelerine herhangi bir olumsuz etki olmayacaktır. Kurul bu yönde düzenlemede bulunacaktır dedi.

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Yekta Saraç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında sonra hemen karar alıp bir kurul oluşturduk dedi. Bu işin daha hızlı ve düzenli bir şekilde ilerlemesi için. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması yeni bir heyecan yarattı.

Yardımcı doçentlik nedir? Üniversiteler bünyesinde öğretim üyesi kadrosunda görev yapan akademisyenlere verilen unvandır. En az doktora ya da tıpta uzmanlık seviyesine sahip akademisyenlere üniversite yönetimi tarafından verilen eğitimdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YÖK Başkanının Yardımcı Doçentlik Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!