YÖK kapatılan üniversitelerin öğrencileri için açıklama yaptı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kapatılan 15 vakıf üniversitesinde eğitim gören öğrenciler için açıklama yaptı. Kapatılan üniversitelerin öğrencileri eğitimine nerede devam edecek?

23257
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kapatılan 15 vakıf üniversitesinde eğitim gören öğrenciler için duyuru yayınladı. Darbe girişimi sonrasında ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kararnameye istinaden 15 vakıf üniversitesi kapatıldı. Kapatılan üniversitelerde kayıtlı olan öğrencilerin Yükseköğretim Kurulu tarafından Devlet üniversitelerine veya vakıf üniversitelerine yerleştirileceği açıklandı.

YÖK tarafından yerleştirilen öğrenciler, mezun oluncaya kadar vakıf yükseköğretim kurumlarına ödemeleri gereken ücretleri ilgili üniversiteye ödemeye devam edecekler. Bu konu ile ilgili olarak usul ve esasları belirlemeye, uygulamayı yönlendirmeye, her türlü tedbiri almaya ve ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye Yükseköğretim Kurulunun görevli ve yetkili olduğu belirtildi. YÖK açıklaması için TIKLAYINIZ.

Yükseköğretim Kurulunun öğrencilerin mağdur olmaması için gerekli çalışmaları başlattığı bildirildi. 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye istinaden kapatılan vakıf üniversiteleri; Altın Koza (İpek) Üniversitesi (Ankara), Bursa Orhangazi Üniversitesi (Bursa), Canik Başarı Üniversitesi (Samsun), Selahattin Eyyubi Üniversitesi (Diyarbakır), Fatih Üniversitesi (İstanbul), Melikşah Üniversitesi (Kayseri), Mevlana Üniversitesi (Konya), Şifa Üniversitesi (İzmir), Turgut Özal Üniversitesi (Ankara), Zirve Üniversitesi (Gaziantep), Kanuni Üniversitesi (Adana), İzmir Üniversitesi (İzmir), Murat Hüdavendigar Üniversitesi (İstanbul), Gediz Üniversitesi (İzmir), Süleyman Şah Üniversitesi (İstanbul). 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!