YÖK sağlıkta lisans tamamlama kayıt işlemleri duyurusu yaptı

Sağlıkta lisans tamamlama SLT 2016 kayıt işlemleri duyurusu yapıldı. YÖK, 667 Karar Sayılı KHK ile kapatılan üniversite öğrencilerinin slt başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili duyuru yayınladı.

23493
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapılan açıklamada Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Kayıt İşlemleri hakkında bilgiye yer verildi. 667 Karar Sayılı Kanun Hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan vakıf üniversitelerinden mezun olan ve sağlık alanında lisans tamamlamak isteyen önlisans öğrencilerinin kayıt için gerekli olan belgelerine (diploma ve transkript) kayıt tarihleri içerisinde ulaşamaması durumunda, bu öğrenciler kayıtlarını e-devlet üzerinden alınacak Mezun Belgeleriyle yapılabilecekleri belirtildi.

YÖK, Mezun Belgeleri ile kayıt yaptıran öğrencilerin bilgi ve belgelerini daha sonra koordinatör üniversitesinden temin ederek, kayıt yaptırdığı üniversiteye ibraz etmesi gerektiği belirtildi. Bilgileri doğru olmadığı anlaşılan öğrencilerin kayıtları daha sonra iptal edileceği belirtildi. Sağlıkta lisans tamamlama ile ilgili olarak normal koşullarda ne gibi iş ve işlemler yapılması gerekmektedir.

2016 Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programına, meslek yüksekokullarının aşağıdaki tabloda belirtilen programlarından birini bitirerek, Sağlık Alanında Ön lisans diplomasını 19.11.2014 tarihinden önce almış olan adaylar başvurabilir.

Başvuru ve Tercihleri yaparken dikkat edilecek hususlar: Adaylar, Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Programına yönelik başvurularını internet üzerinden e-Devlet aracılığı ile beyan usulüne göre yapar. Başvuru ve tercihlerin yapılması aşamasında, adayların sisteme veri girişleri, ön lisans diplomalarında yer alan bilgiler doğrultusunda yapılmalıdır. Bu kapsamda, adaylar başvuru ve tercihlerini, Mezuniyet Programı ve Ön lisans Mezuniyet Not Ortalamasına göre yapmalıdır.

Başvuru ve tercih aşamasında beyan edilen her bilginin sorumluluğu adaya ait olup, kendine avantaj sağlamak suretiyle yanlış beyan veren adaylar, başvuru ve yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybetmektedir. Adayların mezun oldukları üniversitenin mezuniyete esas not sistemi 4’lük veya 5’lik ise mezuniyet notunun hesaplanmasında, Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenen  4’lük ve 5’lik not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği tablosunu esas almaları gerekmektedir. Sağlık önlisans programlarının tamamlayabilecekleri lisans programları 2016 için TIKLAYINIZ. Sağlık alanında lisans tamamlamada sıkça sorulan sorular için TIKLAYINIZ. 2016 sağlık alanında lisans tamamlama programı (slt) kılavuzu için TIKLAYINIZ. Kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!