1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. YÖK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak
YÖK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak

YÖK Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) 4/B statüsünde görev alacak 2 sistem programcısı alımı gerçekleştirileceği duyurdu. YÖK 4b'li 2 Memur alımı ilanı şartları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı YÖK tarafından 6 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan kamu personeli alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı DPB memur alım ilanları olarak yayımlanan ilana göre 4/B statüsünde görev alacak 2 sistem programcısı alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

 YÖK 4/B sözleşmeli sistem programcısı alımı ilanına göre başvuru yapmak isteyen adayların 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Erkek adaylarının askerlik ile alakalı bir sorunlarının bulunmaması aranan şartlar arasında yer alıyor. Yine 4/B sözleşmeli personel alımı kapsamında başvuracak olan adayların İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden YDS veya eşdeğer sınavlardan en az (D) düzeyinde puan almış olması gerekiyor.

YÖK Personel alımı kapsamında alınacak personelin biri sistem üzerinde diğeri ise yazılım üzerine alımı gerçekleşecek. YÖK 4/B sözleşmeli personel alım ilanında bulunan diğer detaylar aşağıdaki gibidir.

YÖK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

YÖK memur alımı kapsamında başvuru yapacak olan adaylar başvurularını YÖK internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurarak gerçekleştiriyorlar. Başvurular başvuru formunun dolması ile birlikte YÖK’e posta yolu ile yapılacak. Son başvuru tarihi yayımlanan ilana göre 27 Ağustos 2018 olarak belirlendi.

Adaylar başvuru formları ile birlikte, Öz geçmiş,  Lisans diploması veya mezuniyet belgesinin ya da eğitimini yurt dışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin fotokopisi, 2016 KPSS sonuç belgesi, Yabancı dil düzeyini gösterir belge,Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler, (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır), Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge teslim edecekler. YÖK Sözleşmeli Personel Alımı İlanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler