1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. YÖK Tarafından Yüksek Öğrenim Sayılan Bölümler
YÖK Tarafından Yüksek Öğrenim Sayılan Bölümler

YÖK Tarafından Yüksek Öğrenim Sayılan Bölümler

Yök tarafından Yüksek Öğrenim sayılan bölümler kamu Hastaneleri Kurumu tarafından tablo olarak yayınlandı. sağlık Bakanlığı Yüksek Öğrenim sayılan bölümler için TIKLAYINIZ

A+A-

Yök tarafından Yüksek Öğrenim sayılan bölümler kamu Hastaneleri Kurumu tarafından tablo olarak yayınlandı.

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı'nın 22/07/2009 Tarihli kararı ile İşletme Lisans bölümü, Sağlık Kurumlan İşletmeciliği Ön lisans bölümünün üst öğrenimi sayılmıştır. Ancak Yüksek Öğretim Kurulu'nun 18/08/2010 Tarihli Kararı ile İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Lisans Programları; Ebe, Hemşire, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Memuru, Laboratuvar Teknisyeni, Anestezi Teknisyeni, Tıbbi Sekreter, Sağlık Teknikeri, Diş Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı, Anestezi Teknikeri, Röntgen Teknikeri, Çevre Sağlığı) için üst öğrenim olmadığına karar verilmiş olup İşletme bölümü mezunlarının, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda " Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri "

sınıfında yer almadığı belirtildiğinden İşletme bölümü sağlık çalışanları için mesleki bir üst öğrenim değildir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.