1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. YÖK Yüksek Lisans Ve Doktora Kriterleri” ni Askıya Çıkardı
YÖK Yüksek Lisans Ve Doktora Kriterleri” ni Askıya Çıkardı

YÖK Yüksek Lisans Ve Doktora Kriterleri” ni Askıya Çıkardı

YÖK Yüksek Lisans Ve Doktora Kriterleri” ni Askıya Çıkardı

A+A-

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından 8 Aralık 2014 tarihinde yani bugün bir duyuru yayımlandı. Duyurunun Başlığı ise “ Askıya Çıkardık” . Peki bu duyuru neden bahsediyordu.

YÖK tarafından yapılan duyuruda yüksek lisans ve doktora programları açma kriterlerinin güncellenmesine ilişkin bir çalışma başlatıldığı belirtildi. Konu ile alakalı aslında 8 Ekim 2009 tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında karar alındığı fakat çalışma başlatılmadığı belirtildi.

Duyuruda Yüksek lisans ve doktora programları açma kriterlerinin güncellenmesi için yükseköğretim kurumlarının yetkili kurulları, akademik camia ve paydaşların görüş ve öneriler istendi. YÖK İlgili kişilerden 20 Aralık 2014 tarihine kadar hazırlanan Yüksek Lisans Ve Doktora Programı Açma Kriterleri Taslak Çalışması ile ilgili görüşleri istedi.

Aşağıda Bulunan linkten taslak çalışmaya erişebilirsiniz.

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA PROGRAMI AÇMA KRİTERLERİ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.