YÖKDİL 7. Sınav Tarihi YÖK Tarafından Açıklandı

Her sene farklı dönemde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları 7. Yabancı Dil Sınavının (YÖKDİL) yapılacağı tarih belli oldu. 7. YÖKDİL Sınavı hangi tarihte yapılacak?

featured

Yükseköğretim Kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar merakla YÖKDİL 2019 Sınavının yapılacağı tarihi araştırıyor. YÖKDİL Sınavı her yıl üç farklı dönem halinde hazırlanıyor. YÖKDİL sınavına genellikle akademik dil yeterliliği puanı gereken üniversitelerde akademik kariyer yapmak isteyen adaylar başvuruyor.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavlarının 6.sı 10 Mart 2019 tarihinde önceden belirlenen sınav merkezlerinde yapıldı. YÖKDİL 10 Mart Sınavına katılamayan adaylar ise merakla 7. YÖKDİL Sınavı’nın yapılacağı tarihi beklemeye başladı.

2019 altıncı YÖKDİL sınavı bu sene 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde tek oturum halinde gerçekleştirildi. Saat 14:00 ‘de yapılan YÖKDİL sınavının başvuruları 30 Ocak 2019 Salı günü başlamıştı. Ayrıca Altıncı YÖKDİL, başvuruları elektronik ortamda yapıldı. 7. YÖKDİL Sınavı ne zaman yapılacak?

YÖK sınavla ilgili açıklamada bulundu.

Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimizde ilk kez uygulamaya koyduğumuz “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL, bilindiği üzere YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı. YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Anadolu ve Ankara Üniversitelerine teşekkür ederiz.

2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında uygulanmaya devam edecektir.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde, “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır. “Akademisyen dostu Yeni YÖK” olarak kurguladığımız YÖKDİL Sınavı yine YÖK’ün koordinesinde ÖSYM tarafından yapılmaya devam edilecek olup, sınav tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır.​

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YÖKDİL 7. Sınav Tarihi YÖK Tarafından Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!