1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. YÖKDİL Sınav İtirazları Hangi Tarihte Ve Nasıl Yapılır
YÖKDİL Sınav İtirazları Hangi Tarihte Ve Nasıl Yapılır

YÖKDİL Sınav İtirazları Hangi Tarihte Ve Nasıl Yapılır

Her sene 3 farklı dönemde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) 10 Mart 2019 tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar YÖKDİL Sınavı için itirazlarını hangi tarihte ve nasıl yapabilirler.

A+A-

Yükseköğretim Kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar merakla YÖKDİL 2019 Sınavının yapılacağı tarihi araştırıyor. YÖKDİL Sınavı her yıl üç farklı dönem halinde hazırlanıyor. YÖKDİL sınavına genellikle akademik dil yeterliliği puanı gereken üniversitelerde akademik kariyer yapmak isteyen adaylar başvuruyor.

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının koordinasyonunda gerçekleştirilen YÖKDİL Sınavları 10 Mart 2019 tarihinde önceden belirlenen sınav merkezlerinde yapıldı. YÖKDİL 10 Mart Sınavına katılan adaylardan sınav sonucuna itirazda bulunacakların ne yapması gerekiyor? Merakla araştırılıyor.

YÖKDİL Sınav itirazı hangi tarihlerde yapılacak? 2019 altıncı YÖKDİL sınavı bu sene 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde tek oturum halinde gerçekleştirildi. Saat 14:00 ‘de yapılan YÖKDİL sınavının başvuruları 30 Ocak 2019 Salı günü başlamıştı. Altıncı YÖKDİL, başvuruları elektronik ortamda yapıldı.

YÖKDİL sınav itirazları için süreç bugün başladı. Adaylar sınav sorularına veya sonuçlarına herhangi bir itirazda bulunacaksa sınav takviminde belirlenen süre içinde bu başvuruyu yapmaları gerekiyor. YÖKDİL’in resmi internet adresine giriş yapan adaylar 11 Mart – 15 Mart 2019 tarihleri arasında yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrim içi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla itirazlarını yapabilecek. Ayrıca adayların İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi gerekiyor.

SINAV BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

pdfindirr.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler