1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. YÖKDİL Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı
YÖKDİL Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

YÖKDİL Sınavı Giriş Belgeleri Yayımlandı

5 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı giriş belgeleri Anadolu Üniversitesi tarafından yayımlandı. YÖKDİL sınav giriş belgeleri 4 Kasım 2017 tarihine kadar alınabilecek.

A+A-

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı Kılavuzu 26 Kasım 2017 tarihinde güncellenerek YÖKDİL internet sayfasında yayımlandı. Güncel kılavuza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 5 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilerek olan YÖKDİL sınavı için de giriş belgeleri yayımlanmış bulunuyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından 30 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında YÖKDİL sınavı giriş belgeleri indirilebilir. YÖKDİL Sınavı Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapılmaktadır.

Yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılacaktır.

YÖKDİL sınavı ile ilgili bilgiler:

Sınav, 05 Kasım 2017 Pazar günü saat 09.30’da tek oturum halinde gerçekleştirilecektir. Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 cevap şıklı 80 adet soru sorulacak ve 180 dakika sınav süresi verilecektir. Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.

5 Kasım 2017 tarihli YÖKDİL için adayların sınava girebilmesi için gerekli belgeler, adayların yanlarında bulundurması yasak olan nesneler, sınav kurallarına aşağıdaki kılavuzdan öğrenebilirsiniz.

Sınav kılavuzu için TIKLAYINIZ. Sınav giriş belgeleri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler