YÖK’ten Bu Bölümleri Tercih Edenlere Maaş Gibi Burs

YÖK Başkanı Saraç'tan üniversite adaylarına müjdeli haber geldi. Yekta Saraç yaptığı açıklamada üniversite tercihlerinde yer bilimleri alanları ile temel bilim alanlarını tercih eden adaylara aylık 625 TL burs verileceğini açıkladı. İşte tüm detaylar...

32349
Daha Fazla Göster

Üniversite tercihlerinin başlamasına kısa bir süre kala Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yer bilimleri alanları ile temel bilim alanlarını tercih edecek adayları sevindirecek bir müjde verdi. Yekta Saraç yaptığı açıklamada üniversite tercihlerinde yer bilimleri alanları ile temel bilim alanlarını tercih eden adaylara aylık 625 TL burs verileceğini açıkladı. Peki hangi bölümleri tercih eden adaylar bu bursu almaya hak kazanacak?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamada Yeni YÖK olarak artık yeni ve yenilikçi programlar geliştirdiklerini belirtti. YÖK Başkanı Saraç yaptığı açıklamada üniversite adaylarını sevindiren bir müjde de verdi. 2017-2018 döneminden itibaren yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları olan fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarını tercih edenlere aylık 625 TL burs verileceğini açıklayan YÖK Başkanı Saraç, bu bölümlere ilk üç ilk üç sırada yerleşen tüm öğrencilerin bir yıl boyunca bu burstan yararlanabileceğini belirtti. 

YÖK Başkanı Saraç’ın bu açıklamaları maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği ile fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarını tercih edecek adayları heyecanlandırdı. Bilindiği üzere üniversiteye geçiste son aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı LYS geçtiğimiz hafta sona ermişti. 11 Temmuz 2017 tarihinde 2017 LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite tercih dönemi başlayacak. YÖK tarafından verilecek bursların yer bilimleri alanları olan maden, jeoloji ve jeofizik mühendisliği programları ile temel bilim alanları olan fizik, kimya, biyoloji, matematik programlarının tercih edilme oranını ne kadar etkileyeceğini hep birlikte bakıp göreceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
YÖK’ten Bu Bölümleri Tercih Edenlere Maaş Gibi Burs

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!