1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. YÖK’ten Mühendislik Tamamlama Öğrencilerine Af Kararı
YÖK’ten Mühendislik Tamamlama Öğrencilerine Af Kararı

YÖK’ten Mühendislik Tamamlama Öğrencilerine Af Kararı

Yükseköğretim Kurulu mühendislik tamamlama hakkında önemli bir karar aldı. Alınan karara göre mühendislik tamamlama af kapsamına alındı. Mühendislik tamamlama öğrencileri aftan faydalanabilecek.

A+A-

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, mühendislik tamamlama konusunda önemli bir karara imza attı. Mühendislik tamamlama öğrencilerinin uzun süredir beklediği af konusunda istenen sonuç alındı. YÖK kararı uyarınca mühendislik tamamlama öğrencileri de artık aftan faydalanabilecek. YÖK’ün aldığı karar ve yazı şu şekildedir:

18.05.2018 tarih 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi Ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'un 15 nci maddesi ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa Geçici Madde 78 eklenmiş ve bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirleme konusunda Yükseköğretim Kuruluna yetki verilmiş olup söz konusu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslara göre;

7143 Sayılı Kanunun 15 nci maddesi ile 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa eklenen Geçici 78 inci madde kapsamından, Yükseköğretim kurumlan ile çeşitli kurumlar arasında yapılan protokol uyarınca açılmasına Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen önlisans ile lisans tamamlama programlanndan ilişiği kesilen öğrencilerin de 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun Geçici 78 inci maddesi hükümlerinden yararlanabileceklerine, 31/05/2018 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında karar verilmiştir.

Söz konusu karar uyarınca Mühendislik Tamamlama öğrencilerinin de 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun Geçici 78 inci maddesi hükümlerinden yararlanabileceği hususunda gereğini rica ederim.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler