1. HABERLER

  2. SEÇİM

  3. SEÇİM 2019

  4. YSK 31 Mart Mahalli Seçim Kesin Sonuçlarını Açıkladı
YSK 31 Mart Mahalli Seçim Kesin Sonuçlarını Açıkladı

YSK 31 Mart Mahalli Seçim Kesin Sonuçlarını Açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyeliği kesin seçim sonuçları ile ilgili il ve ilçe seçim kurulları tutanaklarının tamamlandığını içeren kararı yayınladı.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kesin sonuçlarını açıkladı. Yayımlanan karar şu şekildedir: Başkanlık Makamınca Kurulumuza sunulan 20/05/2019 tarihli yazıda aynen; “2972 sayılı Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi Hakkında Kanun’un 26. maddesi “Yüksek Seçim Kurulu, ilçe seçim kurulları tarafından yollanan belgelere dayanarak, seçimin genel sonucunu ilan eder.” hükmü uyarınca, 31 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarının birleştirme tutanaklarındaki duruma göre kesin olarak ilanı ve yayınlanmasının karara bağlanması takdirlerinize arz olunur.” denilmiş olmakla konu incelenerek;

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve il genel meclisi üyeliği seçimleri sonuçları ile ilgili il ve ilçe seçim kurulları tutanaklarının Kurulumuza ulaştırılmasının tamamlandığı anlaşılmıştır.

Buna göre;

1- 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarının alındığının tespitine,

2- Birleştirme tutanaklarına dayanılarak düzenlenen belgelere göre her bir seçim türü için Türkiye geneli itibariyle; kayıtlı seçmen sayılarının, oy kullanan seçmen sayılarının, seçime katılma oranlarının ve geçerli oylar ile seçilenlerin siyasi partilere ve bağımsız adaylara dağılımının, ekli listelerde gösterilen sayı ve oranlarda olduğunun tespitine,

3- Keyfiyetin 2972 sayılı Kanunun 26. maddesi uyarınca Resmî Gazete’de ilanına, 20/05/2019 tarihinde oybirliği ile karar verildi.

31 Mart Yerel Seçim Kesin Sonuçları için tıklayınız:

pdf.jpg

Karar için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler